Transporto įmonė verslo planas


Įvadas. Verslo aprašymas. Įmonės bendra charakteristika. Verslo plano esmė. Gaminys / paslauga. Rinkos analizė ir marketingo koncepcija. Valstybės transporto politika. Pervežimų paklausa. Pervežimų pasiūla. Įmonės rinkos analizė. Įmonės išorinė aplinka. vartotojai. Konkurencija. Organizacija ir valdymas. Valdymo organai. Visuotinis akcininkų susirinkimas. Taryba. Valdyba. Įmonės organizacinė struktūra. Swot analizė. Finansai. Pajamos ir pelnas. Prognozuojama pelno (nuostolio) ataskaita. Paslaugų prognozė. Prognozuojamų pinigų srauto ataskaita. Investicijų skaičiavimas. Išvados ir pasiūlymai. Naudota literatūra.

Krovinių vežimus organizuojančių įmonių tikslas - aprūpinimo patikimumas ir kokybė. Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija "LINAVA", subūrusi nemažą skaičių narių, tarp kurių yra ir UAB "Tranauto", skatina kelių transporto ir su juo susijusių paslaugų verslo plėtrą, derina verslininkų veiklą, formuojant bendrą jų vystymosi ir tarptautinio ekonominio bendradarbiavimo strategiją bei atstovauja jiems Lietuvos, užsienio ir tarptautinėse institucijose, kurių veika yra susijusi su kelių transportu.

Pagrindinis UAB ,,Tranauto” tikslas - užtikrinti gerą, atitinkantį europinius reikalavimus krovinių transportavimo - ekspedijavimo paslaugų lygį bei progresyvių aptarnavimo formų plėtojimą, siekti maksimalaus pelno užsiimant komercine ūkine veikla.

UAB “Tranauto” įregistruota 2005 m. gruodžio 12 d. Bendrovėje yra trys savininkai – Mindaugas Dambrauskas, Kostas Lajauskas ir Povilas Visockas.Bendrovės įstatinis kapitalas – 3,5 mln. Lt. Jis padalintas į akcijas. Uždarosios akcinės bendrovės akcijos platinamos tik uždaruoju būdu. Jas galėjo įgyti tik UAB „Tranauto“ savininkai. Vienos akcijos nominali vertė – 10Lt. Kiekvienas steigėjas į kaupiamąją sąskaitą įnešė pradinį įnašą. Kadangi UAB ,,Tranauto” turi 350000 akcijų, tai priklausomai nuo pradinio įnašo dydžio, akcininkai valdo atitinkamai akcijų: M. Dambrauskas – 170 000; K. Lajauskas –90 000; P. Visockas – 90 000.

UAB "Tranauto" įsteigta krovinių vežimo paslaugoms teikti. Pagal įstatus, įregistruotus 2005 m. gruodžio 12 dieną, jos veikla:

Kroviniai gabenami praktiškai į visas Europos šalis: Lenkiją, Vokietiją, Olandiją, Austriją, Italiją, Ispaniją, Čekiją, Slovakiją ir kt. Viena iš pagrindinių vežimo sąlygų - savalaikis ir saugus krovinio pristatymas “nuo durų iki durų”. Įvairiems kroviniams vežti būtini įvairių tipų automobiliai ir jų priekabos, bei skirtingas važiavimo greitis.

Bendrovės automobilių parką sudaro 15 VOLVO, IVECO, MERCEDES ir RENAULT markių vilkikų, pagamintų 2000- 2002 metais, atitinkančių ekologijos ir saugumo reikalavimus, ir tentuotos puspriekabės su oro pagalvėmis bei sunkvežimiai su priekabomis, galintys gabenti iki 120 m3 tūrio krovinius. Didžioji dalis automobilių atitinka ekologijos standartus EURO - 2 bei EURO - 3 ir yra pripažinti "žalesniais ir saugiais".

Firmos darbą apsprendžia tai, kad automobiliai dirba sunkiomis sąlygomis, be to reikalauja pastovios priežiūros, techninio aptarnavimo bei remonto darbų. Šiems darbams atlikti be kvalifikuotos darbo jėgos reikalingi gana brangūs įrenginiai bei specialios patalpos. Visa tai reikalauja nemažų kapitalinių darbo jėgos įdėjimų.

UAB “Tranauto” yra transporto įmonė, kuri teikia transporto paslaugas ir negamina jokios apčiuopiamos produkcijos. Transportavimo procesas- tai fizinis krovinių gabenimas iš vienos vietovės į kitą. Tai paprastas procesas, tačiau lygiaverčiai su transportavimu yra atliekama daug kitų darbų, kurie padaro pervežimą sudėtingu, kontrolės bei pastangų reikalaujančiu procesu. Pagrindinė ir daugiausiai pelno atnešanti paslauga- tarptautiniai gabenimai. Ši paslauga reikalauja nemažų kapitalinių įdėjimų, kadangi daugiausiai orientuojamasi į darbą su Vakarų Europos šalimis, ir norima, kad firmos automobiliai atitiktų vis griežtėjančius ekologinius bei triukšmo reikalavimus. Dėl to yra būtinas dalinis automobilių parko atnaujinimas.

Firma atlieka krovinių grupavimą, deklaravimą, draudimą. Apskaičiavus vidutinio krovinio pervežimo atstumą per paskutinius metus galima teigti, kad jis išaugo labai smarkiai.

Įmonei reikalingas naujų vilkikų bei puspriekabių įsigijimas.

Yra naudinga įsigyti naujus automobilius lizingo būdu, nes tai nereikalauja didelių vienkartinių išlaidų, be to, naujos mašinos yra konkurentabilios, jos tenkina visus keliamus ekologinius reikalavimus, ilgesnį laiką nereikalauja didelių kapitalinių įdėjimų.

Dėvėti automobiliai yra pigesni, tačiau didesnės jų kuro sąnaudos, išlaidos remonto darbams, didesnis nusidėvėjimas, trumpesnis aptarnavimo laikas.

UAB „Tranauto“ teikiamomis krovinių pervežimo paslaugomis naudojasi Lietuvos ir užsienio šalių firmos. Įmonė orientuojasi į pervežimus iš Lietuvos į Vakarų ir Vidurio Europos šalis. Paprastai automobiliai būna krauti į abi puses. Didžiąją dalį sudaro nuolatinių klientų užsakymai. Esant reikalui naudojamasi transporto ekspedicinių firmų paslaugomis. Per transporto ekspedicines firmas atliekami apie 10 % pervežimų į Vakarų Europos šalis.

UAB “Tranauto“ yra Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos “ Linava ” tikrasis narys. “Linava ” aprūpina savo narius TIR CARNET knygelėmis, tarptautiniais CMR važtaraščiais, teikia informaciją tarptautinių pervežimų klausimais, palaiko ryšius su užsienio pervežėjais. Priklausymas šiai organizacijai palengvina tarptautinių pervežimų organizavimą, padeda užmegzti ryšius su užsienio šalių pervežėjais.

1991 m. Lietuva atgavo nepriklausomybę ir pradėjo eiti link laisvos rinkos ekonomikos. Pasikeitė krovinių pervežimo aplinkybės. Daugelis šalies įmonių užsiimančių krovinių pervežimu buvo privatizuotos ir pradėjo konkuruoti pervežimų srityje.

  • Microsoft Word 93 KB
  • 2015 m.
  • 28 puslapiai (5150 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestas
  • Transporto įmonė verslo planas
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Transporto įmonė verslo planas. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-imone-verslo-planas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 16:01
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo