Transporto įmonės ekonominių rodiklių skaičiavimas ir analizė kursinis darbas


Anotacija. Įvadas. Aprašomoji dalis. Projektinė (analitinė ) dalis. Pagrindiniai skaičiavimo duomenys. Automobilių eksploatavimo gamybinė programa. Vairuotojų skaičius ir jų darbo užmokestis. Vežimų išlaidų sąmata. Savikainos kalkuliacija ir struktūra. Finansiniai rodikliai. Ekonominis įvertinimas. Techniniai – ekonominiai rodikliai. Išvados ir rekomendacijos. Informacijos šaltinai.


Kursinio darbo užduotis yra apskaičiuoti ir analizuoti įmonės veiklos ekonominius rodiklius, apskaičiuoti ir analizuoti vežimų savikaina ir finansinius rodiklius, numatyti priemones įmonės veiklai tobulinti, o taip pat išsiaiškinti kokius kriterijus turi tutėti įmonė ir automobilis, kad galima būtų vežti galanterijos gaminius.

Parinktas automobilis yra įzoterminis, Mercedes-benz Atego 815, 2001m. Automobilio įkrovumas yra 2,5 t, o bendroji masė 10,5 t. Kuro sąnaudos yra 17 l / 100km , kaina yra 4 300 Eur. (naudoto) .

Sąrašinis automobilių skaičius – 6 aut., važiavimo su kroviniu atstumas – 300 km, automobilio tipas – tentas, ridos išnaudojimo koeficientas – 0,85, įkrovumo išnaudojimo koeficientas – 0,8. Automobilių skaičius eksploatacijoje 6 vnt. , automobilių. Bendra automobilių rida per metus 550800 km, krovinių apyvarta 936360tkm.

Vairuotojų yra 13 , vidutinis darbo užmokestį sudaro 729 Eur. Iš viso išlaidų – 254679 Eur.

Bendrų išlaidų savikainos kalkuliacija yra 0,46 Eur. Eksploatacines pajamas sudaro 539784 Eur. , grynas pelnas yra 240045 Eur., vežimų rentabilumas yra 111 %, o ekonominis efektyvumas 102557 Eur.

Vežimas yra pelningas ir jį galima taikyti praktikoje.

Organizuojant darbus transporto įmonėje, visąlaik yra pagrindinė mintis: atlikti kuo daugiau darbų už kuo mažiau sąnaudų su maksimaliausiu efektyvumu. Taigi tam kad pasiekti šio tikslo reikia žinoti daugybę finansinių, ekonominių, mechaninių, teisinių žinių.

Maršrutų sudarymas, bei jų įvertinimas įmonės ateities pelningumui yra būtinas, norint būti pelningai įmonei, turėti klientų ir atlikti savo teikiamas paslaugas puikiai. Šiam tikslui pasiekti žinių įgijau per transporto ekonomikos paskaitas, bei praktikos metu ir šiame kursiniame darbe mano žinios bus panaudotos.

Kursinio darbo paskirtis – pritaikyti turimas žinias įgytus studijų metu ir praktikos metu norint analizuoti, apskaičiuoti, įvertinti pateiktą maršrutą. Taip pat pagilinti savo žinias, tam, kad galima būtų jas pritaikyti ateityje.

Ekonomikos kursinio projekto tikslas: apskaičiuoti ir išanalizuoti transporto įmonės veiklos finansinius rodiklius

Kursinio darbo uždaviniai:.

Išanalizuoti galanterijos gaminių vežimo ypatumus.

Apskaičiuoti ir analizuoti įmonės veiklos ekonominius rodiklius.

Apskaičiuoti ir analizuoti vežimų savikaina ir finansinius rodiklius.

Numatyti priemones įmonės veiklai tobulinti.

Darbo laiko balansas yra sudaromas tam, kad būtų galima apskaičiuoti darbo laiko fondą.

Neatvykimai į darbą dėl ligos sudaro 1,37 % nuo kalendorinių dienų. Valstybinių ir visuomeninių pareigų vykdymas sudaro 0,6 % nuo kalendorinių dienų. Darbo dienų skaičius įvertinus nuostolius yra apskaičiuojamas iš kalendorinių dienų atėmus darbo laiko nuostolius, poilsio ir švenčių dienas. Vidutinis metinis darbo valandų skaičius yra apskaičiuojamas darbo dienų skaičių įvertinus nuostolius padauginus iš darbo dienos trukmės. Darbo laiko fondas yra apskaičiuojamas iš vidutinio metinio darbo valandų skaičiaus atėmus darbo laiko sutrumpinimą prieš šventines dienas.

Nv = (AVe + Vpu) /Fl žm. (12)

3.6 Vidutinis darbo užmokestis yra apskaičiuojamas kaip bendro darbo užmokesčio santykis su dirbančiųjų skaičiaus ir mėnesių skaičiaus sandauga:

Kaina už vieną pravažiota kilometrą bus mokama 0,01 Eur., paskaičiavus ir sudėjus visus rodiklius, dirba 13 vairuotoju, gausime vidutinį vairuotojo darbo užmokesti 729 Eur.

2.3 Degalų padidėjimo procentas žiemos metu. Automobiliams, dirbantiems žiemos metu, degalų sunaudojimas padidinamas 3-5 %

2.4 Vidaus reikalams skiriama 0,5 % nuo degalų sunaudojimo transporto darbui ir žiemą:

T b = T + T ž + T v l(23)

2.6 Išlaidos degalams yra apskaičiuojamos priklausomai nuo bendro degalų sunaudojimo ir degalų kainos:

I d = T b ∙ K d EUR.(24)

  • Logistika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 517 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (5675 žodžiai)
  • Kolegija
  • Darija
  • Transporto įmonės ekonominių rodiklių skaičiavimas ir analizė kursinis darbas
    10 - 4 balsai (-ų)
Transporto įmonės ekonominių rodiklių skaičiavimas ir analizė kursinis darbas. (2016 m. Vasario 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-imones-ekonominiu-rodikliu-skaiciavimas-ir-analize-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:56
×