Transporto įmonės finansiniai rodikliai


Transporto referatas.

Automobilių eksploatavimo gamybinė programa. Rodiklis. Reikšmė. Sąrašinis automobilių skaičius. Darbo laiko balansas. Kalendorinės dienos. Vairuotojų skaičius. Autovalandos eksploatacijoje. Vairuotojų darbo užmokestis. Degalų poreikio nustatymas ir išlaidos degalams. Degalų sunaudojimas. Padangų kiekio nustatymas ir išlaidų padangoms apskaičiavimas. Padangų kiekis. Savikainos kalkuliacija ir struktūra.


Kursiniame darbe apskaičiuojami įmonės veiklos ekonominiai rodikliai. Analizuojama vežimų savikaina ir finansiniai rodikliai, finansiniai rodikliai apibendrinami skaičiavimo pabaigoje. Kursinio darbo tikslas: apskaičiuoti, bei išanalizuoti transporto įmonės veiklos finansinius rodiklius. Kai kurios transporto įmonės bankrutuoja, nes pervežimo išlaidos yra didelės, jas sudaro aukštos kuro kainos, kelių mokesčiai, krovinio ir automobilio draudimai. Kursiniame darba yra apskaičiuojami rodikliai, kad krovinio pervežimas butu pelningas ir apmokėtu visus krovinio pervežimo lukeščius.

Kursinio darbo užduotys yra apskaičiuoti visus techninius ir ekonominius rodiklius, krovinio ,,Smelio“ transportavimo išlaidas. Sužinoti ar vežimas yra pelningas ar ne. Krovinys vežamas kelių transportu, nes tai šiais laikais yra pats patogiausias budas pristatyti krovinį iš taško A į taška B. Krovinius auto transportu gali gabenti visi fiziniai arba juridiniai asmenys turintis visus reikalingus dokumentus pristatyti krovinį. Krovinių gabenimas kelių transpotu atneša nemažai pelno trnaspoto įmonėms, nes tai pats lanksčiausia budas pristatyti krovinį į reikiama vieta.

Darbo praktinė reikšmė: Yra- gautus skaičiavimo rezultatus galima pritaikyti praktikoje, pagal skaičiavimus galima spresti ar įmonės veikla būs pelninga ar ne, bei ar įmonė išsilaikis rinkoje, ar turės pelno iš savo veiklos.

Darbo tikslas : Apskaičiuoti ir išanalizuoti transporto įmonės veiklos finansinius rodiklius.

Išvada tokia: Vežimo apimtis 166089,6 bendra automobilio rida yra 11534 km. Sarašinis automobilių skaičius yra 5 vnt.

Tai išlaidos administracijos valdymo personalo darbo užmokesčiui, bendros gamybinės išlaidos Jos priklauso sąrašinio automobilių skaičiaus ir pridėtinių išlaidų normos vienam sąrašiniam automobiliui.

∑ I = I d. už + I b + S p + I TA,R + A m + I dok + I pri=

Apskaičiavus: ∑ I yra 64,300 € tai sudaro: bendras darbo užmokesti ir atskaitymus socialiniam draudimui, išlaidas degalams, tepalams ir kitoms eksploatacinėms medžiagoms išlaidas padangų nusidėvėjimui atstatyti išlaidas TA ir remontui pridėtinės išlaidas, bei išlaidos licencijoms ir dokumentų tvarkymui ir amortizacinias atskaitymams.

Savikainos kalkuliacija – tai yra išlaidos transportinio darbo vienetui atlikti. Kursiniame darbe yra apskaičiuojama vieno kilometro ridos savikaina. Savikainos kalkuliacija yra atliekama pagal kiekvieną išlaidų straipsnį:

Bendras pelnas sudaro 311,3 €, grynas pelnas 199,6 darbo našumas 4599€, vežimų rentabilumas 20% . Išvada: maršrutas pelningas.

Apskaičiavus matome kad ekonominis efektyvumas yra 86337,611 Eur iš to galime spresti kad pakeitus būtent apskaičiuotus rodiklius įmonė turės pelna.

Sąrašinis automobilių skaičius yra 5 vnt, vežimų apimtis yra 166089,6 t , vairuotojų skaičius yra 17 vairuotoju, vidutinis vairuotojo darbo užmokestis 704€. Bendras pelnas 311,3 €, ekonominis efektyvumas 86337,611 €, vežimų rentabilumas 20%. Išvada tokia kad iš visu rodikliu galima spręsti jog maršrutas yra pelningas.

Darbo užduotys yra vežti inertinius krovinius (smėli). Krovinio transportavimui buvo parinktas savivartis kurio įkrovumas yra 20t. Toliau yra apskaičiuojami ekonominiai rodikliai. Apskaičiavus rodiklius yra gauta: vežimo apimtis 166089,6,bendra automobilio rida yra 11534km. Sarašinis automobilių skaičius yra 5 vnt. Darbo laiko fondas 1731h. Vairuotojų skaičius 17 vnt. vidutinis vairuotojo darbo užmokestis yra 704€. Įkainis už kilometrą 0,1€. Bendros išlaidos sudaro 11,245,5 €, bendras degalų sunaudojimas yra 8267,58 l. Apskaičiavus: ∑ I yra 64,300 € tai sudaro: bendras darbo užmokesti ir atskaitymus socialiniam draudimui, išlaidas degalams, tepalams ir kitoms eksploatacinėms medžiagoms išlaidas padangų nusidėvėjimui atstatyti išlaidas TA ir remontui pridėtinės išlaidas, bei išlaidos licencijoms ir dokumentų tvarkymui ir amortizacinias atskaitymams. Bendras pelnas sudaro 311,3 €, grynas pelnas 199,6 €, darbo našumas 222,44€, vežimų rentabilumas 20% .

  • Transportas Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Paulius
  • 26 puslapiai (2849 žodžiai)
  • Transporto referatai
  • Microsoft Word 2544 KB
  • Transporto įmonės finansiniai rodikliai
    10 - 4 balsai (-ų)
Transporto įmonės finansiniai rodikliai. (2016 m. Vasario 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/transporto-imones-finansiniai-rodikliai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:23