Transporto įmonės įvaizdžio kūrimas referatas


Transporto įmonės įvaizdžio kūrimas referatas Turinys. Įvadas. Temos aktualumas. Tyrimo objektas – Transporto įmonės įvaizdis. Tyrimo tikslas – Pateikti transporto įmonės įvaizdžio kūrimo principus. Tyrimo uždaviniai. Įmonės įvaizdžio samprata. Įvaizdžio reikšmė. Įvaizdį įtakojantys veiksniai. Transporto įmonės įvaizdžio elementai. Įmonės įvaizdžio kūrimo principai. Įmonės įvaizdžio kūrimas. Organizacijos įvaizdžio kūrimo prielaidos. Vadovo įvaizdis. Personalo įvaizdis. Vizualusis įvaizdis. Verslo įvaizdis ir reklama. Socialinis įvaizdis. Ryšiai su visuomene. Krizių vadyba. Įvaizdžio svarba bei vertinimo kriterijai. Ryšiai su visuomene kuriant organizacijos įvaizdį. Teigiamo įmonės įvaizdžio rezultatas. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Vis dažniau Lietuvos valstybės gretas papildo naujos įmonės ir organizacijos. Kiekviena įmonė turi savo vidaus tvarką, veiksmų planą, strategiją – viskas tai reikalinga tam, kad išsiskirti iš konkurentų ir sukurti tam tikrą įvaizdį. Nuo įmonės įvaizdžio priklauso ne tik sėkmė ir rinkos lyderio pozicijos užėmimas, bet žmonių palankumas ir „taisyklinga“ nuomonė, susikūrusi apie tam tikrą įmonę. Skirtingos rūšies įmonės nuo reklamas kuriančių, kurios turi buti labai kūrybingos, iki pat transporto kompanijos, kuri tūri būti labai perspektyvi, turi susirūpinti savo įmonės įvaizdžio formavimu.

Įvaizdis yra dinamiškas ir su laiku gali kisti. Įvaizdžio pokyčiai priklauso tiek nuo vidinių įmonės tiek nuo išorinių veiksnių. Dėl vidinių veiksnių įvaizdis gali būti keičiamas pačios įmonės darbuotojų pasikeitus marketingo planui. Išoriniai veiksniai veikiantys įmonės įvaizdį gali būti visuomenės nuomonės pasikeitimas dėl tam tikrų priežasčių, kitų įmonių vykdoma reklaminė kampanija ir t.t. įvaizdžio atributai keičiasi priklausomai nuo pokyčių pačioje įmonėje. Įvaizdis turi ir nekintančių bruožų. Tai reiškia, kad negalima kalbėti apie įvaizdį visuomenėje apskritai, kadangi skirtingos visuomenės grupės tam tikrus įvaizdžio aspektus gali suprasti skirtingai, todėl galima kalbėti tik apie vyraujantį įvaizdį daugumai žmonių.

Pasauliniu mastu teigiamo įvaizdžio kūrimas yra viena iš pagrindinių marketingo ir strateginio valdymo uždavinių. Tai yra taip pat svarbu kaip naujų technologijų diegimas, kaštų minimizavimas ir žmogiškųjų išteklių panaudojimas, finansinių įplaukų stabilumas ir t.t.

Pastaruoju metu ir Lietuvoje verslininkai jau neabejoja, kad įmonės įvaizdis yra neatsiejama įmonės sėkmingo vystymosi dalis. Vis daugiau ir daugiau dėmesio bei lėšų skiriama įmonės įvaizdžio kūrimui, ne tik kad pritraukti pastovius klientus bet ir darbuotojus bei visuomenės dėmesį. Įvaizdis neatsiranda savaime. Tai nuolatinė, planinė, nuosekli ir tikslinga veikla, reikalaujanti pastangų ir finansinių investicijų. Įvaizdžio kūrimas ir įtvirtinimas - tai veikla, kurios rezultatai nepasirodo iš karto, ir ne visada gautas rezultatas būna lygus įdėtam darbui. Tačiau neretai tai gali būti puiki investicija į įmonės ateitį.

Įvaizdis yra svarbus bet kuriai įmonei, bet paslaugų įmonei tai yra ypatingai sunku, kadangi įvaizdi reikia sukurti paslaugai, tai yra neapčiuopiamam dalykui. O klientų apsisprendimas naudotis ar nesinaudoti įmonės paslaugomis dažniausiai pažystamų, draugų, giminaičių, kolegų ir t.t. patirtis ir atsiliepimai. O kitų vartotojų patirtis yra labai svari priežastis ir įmonės įvaizdis kartais, nors ir labai gerai sukurtas, negali įtakoti žmonių apsisprendimo.

Egzistuoja dvi pagrindinės įmonių grupės: įmonės siūlančio produktus ir įmonės siūlančios paslaugas. Šių dvejų įmonių įvaizdžio kūrimo procesas labai skiriasi. Įmonės gaminančios ir/ar parduodančios produktą įvaizdis daugiausiai siejamas su produktu, todėl įvaizdžio elementai daugiau dizaino pobūdžio kaip produkto pakuotė, produkto pardavimo vieta ir t.t. Tokios įmonės marketingas yra platesnis, tačiau ir paprastesnis. Įmonės teikiančios paslaugą, kaip pvz. transporto įmonės, marketingas yra daug sudėtingesnis, tačiau ne toks platus kaip įmonės gaminančios ir/ar parduodančios produktą.

Mūsų analizuojama įmonė – transporto įmonė. Transporto įmonės produktas – paslauga, arba pervežimas iš vieno taško į kitą. UAB „Manvesta“ išskiria toliau išvardintus transporto įmonės įvaizdžio elementus.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 82 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (4736 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Transporto įmonės įvaizdžio kūrimas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Transporto įmonės įvaizdžio kūrimas referatas. (2017 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-imones-ivaizdzio-kurimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 07:04
×