Transporto įmonės personalo vadybos referatas


Įvadas. Etiketas ir protokolas. Apranga. Kabinetas. Vizitinės kortelės. Transporto Įmonės personalo apklausa. Apklausos organizavimas ir metodai. Apklausos anketos sudarymo principai ir struktūra. Apklausos rezultatų analize.

Kiekviena diena susiduriame su įvairių profesijų žmonėmis, nuo kasininkių parduotuvėse, apsiperkant būtiniausius produktus, iki įmonių direktorių, sudarant svarbias sutartis. Kiekvienas iš sutinkamų žmonių turi savitą aprangos, elgsenos stilių. Tačiau tai kas tinka pagalbiniam darbuotojui, greičiausia netiktų vadovaujančias pareigas užimančiam žmogui.

Įmonės savo viduje dažnai nustato etiketo taisykles, kai kur jos yra užrašomos, kitus vadovaujamasi tiesiog nerašytomis taisyklėmis. Taip pat reguliuojant įmonės vidaus taisykles labai svarbu atsižvelgti ir į visuotinai priimtas elgesio, aprangos normas.

Augančios konkurencijos pasaulyje, kiekviena įmonė turi labai stipriai atsižvelgti į savo darbuotojų elgesį ir išvaizdą. Sakoma, kad kiekvienas darbuotojas yra įmonės atspindys, taigi vieno blogo įspūdžio gali užtekti, kad nustotume naudotis įmonės paslaugomis. Neretas atvejis kai aptarnaujanti įmonė yra išrenkama ne pagal jos teikiamų paslaugų kainą, ar kokybė, ypač jei šie skirtumai tarp įmonių yra nedideli, o pagal aptarnavimo kokybę.

Taip pat etiketas yra labai svarbus veiksnys tiesiog įmonės viduje. Jis netik veikia taip kaip įmonė yra matoma viešose erdvėse, bet ir reguliuoja vidinius santykius, padeda spręsti konfliktus. Tokios dažnos problemos kaip moterų ir vyrų santykiai darbinėje aplinkoje, ar tiesiog ribos tarp kolegų bendravimo ir nemandagaus naudojimosi savo darbine padėtimi, taip pat yra apibrėžiami etiketo taisyklių.

Vadovavimasis etiketo taisyklėmis yra tiesiog privaloma kiekvienos įmonės darbo dalis. Tai kaip įmonės darbuotojus mato aplinkiniai ir tai, kaip įmonė reguliuoja savo vidinius darbo santykius, gali smarkiai įtakoti veiklos rezultatus. Šiandien ne tik svarbu pagaminti kokybišką produktą, bet reikia ir sudaryti tinkamą įmonės veiklos reprezentacinę išvaizdą.

Vadovaujantis įmonei žmogus, verslininkas, yra atsakingas už jos veiklos organizavimą, atsako už jos sėkmę. Šiandieniniame pasaulyje nebeužtenka vien tiktais gerų profesinių žinių, naudojimosi tinkamais įrankiais šiam tikslui pasiekti. Reikia tinkamai priimti sprendimus, taip pat atitinkamai elgtis ir sukurti gera įmonės įvaizdį, remtis pripažintomis visuomenėje vertybėmis. Kiekvienam žingsnyje svarbu nepamiršti etikos taisyklių, kadangi aplinka labai neigiamai gali įvertinti ir hiperbolizuoti bet kokį neatitikimą.

Taip pat didėja poreikis mokėti tinkamai bendrauti su užsienio valstybėmis. Dirbant globalioje rinkoje neišvengiamai susiduriame su kitų šalių verslininkais. Pirmasis ir svarbiausias reikalavimas tarptautinio bendravimo vadybininkui yra klausytis, bet ne kalbėti. Kalbėti reikia tik tiek, kad paskatintume kalbėti pašnekovą.

Yra įvairių būdų kaip save tinkamai pateikti aplinkiniams. Taip pat yra įvairių aprangos reikalavimų skirtingose įmonėse. Kai kurios iš įmonių leidžia sau rengtis beveik nevaržomai, nenukrypstant tik nuo pagrindinių reikalavimų. Darbuotojai patenkinti, nes jaučiasi laisvai, vieną dieną gali dėvėti kostiumą, kitą – džinsus. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja vadinamoji „džinsų diena“ – ir tose įmonėse, kur darbuotojai rengiasi pagal tam tikras normas, vieną dieną per savaitę leidžiama ateiti apsirengus laisvu stiliumi. Dažniausiai tai būna penktadienis. Tačiau tuo pasinaudoti gali ne visi darbuotojai: jei tenka vykti į dalykinius susitikimus ar darbo pobūdis, į svarbų susitikimą vargu ar kas gali leisti sau ateiti su džinsais.

Taip pat toks stilius turi ir nemažai trūkumų, kaip ir bet kokia apranga, nėra vienos visiškai teisingos visais atžvilgiais. Natūralu, kad tiek klientai, tiek konkurentai ar verslo partneriai kreipia dėmesį į jų aprangą. Išvaizda – drabužių, aksesuarų suderinimas – atskleidžia, kaip žmogus vertina save ir aplinką. Verslo pasaulyje tai vadinama įmonės reprezentavimu. Kai kurie darbuotojai, nors ir puikiai atliekantys savo pareigas, turi labai išskirtinį aprangos skonį, tačiau toks skonis ne visada gali derėti su kliento skoniu. Taip pat laisva apranga trukdo susigaudyti pareigose, pavyzdžiui, didelėje verslo įmonėje beveik visi, vadybininkai, administratoriai, direktoriai rengiasi verslo stiliumi, tačiau įsivaizduokime, kad direktorius ateina apsirengęs tiesiog džinsais ir megztiniu, tai automatiškai sukeltų nepasitikėjimą įmonės tvarka.

Tačiau ir šis aprangos stilius turi savitų trūkumų. Kūrybingoms asmenybėms tai gali kelti dideli diskomfortą, kadangi jos galbūt mėgsta save išreikšti per savo rūbus. Taip pat klasikinis verslo stilius yra ganėtinai nepatogus. Žinoma, negalima leisti darbuotojui į darbą apsirengus sportiniais rūbais, tačiau kai kuriems žmonėms atrodo, kad švarkas yra per didelis suvaržymas. Be to, kai kuriuos tokia apranga erzina vasarą, kai labai karšta: moterys vargsta mūvėdamos kojines, vyrai – vilkėdami kostiumus. Ir kaip jau minėjau anksčiau, dideli nepasitikėjimą kelia netinkamai apsirengęs įmonės direktorius.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 123 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (5432 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dima
  • Transporto įmonės personalo vadybos referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Transporto įmonės personalo vadybos referatas. (2015 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-imones-personalo-vadybos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:07
×