Transporto įmonės verslo analizė ir planavimas


Vadybos kursinis darbas.

Turinys. Įvadas. Darbo tikslas išnagrinėti transporto įmonės „X“ ekonominę veiklą, remiantis esama ekonomine šalies situacija ir prognozuojamomis rinkos galimybėmis apibrėžti jos strateginės plėtros kryptis, pasiūlyti ir pagrįsti veiklos plėtros priemones ir joms būtinas investicijas. Darbo uždaviniai. Transporto įmonės veiklos aplinka. Verslo aplinka - visuma už įmonės ribų veikiančių jėgų, darančių tiesioginę ir netiesioginę įtaką įmonės veiklai ir jos sprendimams. Verslo aplikos analizavimas yra būtinas kiekvienai įmonei, norint pasiekti sėkmingų veiklos rezultatų. Analizė. Šalies verslo aplinka ir transporto verslo rinkos analizė. Analizuojamos transporto plėtros strategija. Transporto įmonės ir jos veiklos ekonominė analizė.Įmonės veiklų, teikiamų paslaugų apimtys, jų raida, paslaugų kokybė ir konkurencingumas. Įmonės finansinės veiklos analizė, Įmonės plėtros priemonių įdiegimo finansinis, ekonominis, socialinis, ir aplinkosauginis pagrindimas. Įmonės plėtrai siūlomų priemonių įgyvendinimui reikalingos investicijos ir finansavimo šaltiniai. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Yra keliami nauji uždaviniai, kuriuos, kad sėkmingai būtų plėtojamas verslas, privalu išspręsti: Operacijų kontrolė, atsargų planavimas ir pozicionavimas, klientų aptarnavimas – labai svarbūs aspektai. Taip pat, visuminės kokybės valdymas, pristatymas reikiamu laiku, perkrovimas ir kt.

Tarptautinės įmones plėtros galimybės glaudžiai susijusios su pasaulinėmis tendencijomis. Pagrindinės pasaulio tendencijos daro įtaką visiems, tarp jų ir įmonėms. Tai pagrindinė aplinka, kurioje veikia įmonės, taigi ji begalo svarbi. Norint įvertinti tarptautinius įmonės gebėjimus, kitaip tariant, nuspręsti, ar įmonė yra pasirengusi tarptautinei plėtrai, pirmiausia reikia išanalizuoti įmonės pasirengimą. Tai atliekama apibrėžiant ir suprantant įmonės misiją, viziją ir tikslus. Tai bet kurios veiklos pagrindas, jis užtikrina susitelkimą į esminius įmonės gebėjimus ir tikslus.

Įmonė „X“ įkurta 1999 m. Lentvaryje. Tai lietuviško kapitalo transporto – ekspedicinė įmonė.

Įmonė „X“ įsikūrusi naujame šiuolaikiniame transporto ir logistikos centre Fabriko gatvėje. Logistikos centre yra 15000 m.2 ploto paprastas ir muitinės sandėlis, ir 1500 m.2 ploto administracinės patalpos. Klientams yra teikiamos kvalifikuotos logistikos paslaugos, susijusios su muitinės procedūromis, kurios įforminamos muitinės poste, esančiame terminalo patalpose.

Įmonės darbuotojų sudėtis, kvalifikacija, požiūris į darbą turi lemiamą reikšmę darbo našumui. Priklausomai nuo atliekamų funkcijų įmonės „X“ darbuotojai skirstomi į šias kategorijas:

Specialistai. Vadybininkai - ekspeditoriai, buhalteris, vyresnysis kasininkas, administratoriai, muitinės tarpininko atstovai;

Įmonės turimą įrangą sudaro: automobiliai; automobilių remonto dirbtuvės; įvairūs įrengimai, skirti automobilių remontui ir techninei priežiūrai; padangų permontavimo stendas; pastatai; ryšių ir skaičiavimo technika. Nuo turimos įrangos ir jos galimybių be abejo priklauso veiklos efektyvumas, techniniai bei ekonominiai rodikliai.

Visos transporto priemonės yra aprūpintos naujausia ryšio technika. Taip pat yra įdiegta palydovinė sistema, kurios pagalba transporto priemonės yra sekamos transportavimo metu.

Įmonė „X“ vertina savo darbuotojus. Kiekvienas yra labai individualus ir kiekvienam turi būti suteikta galimybė įnešti savo indėlį į bendrovės darbą ir pasidalinti sėkme. Šioje įmonėje nepamirštama atlyginti darbuotojų už jų nuopelnus. Įmonėje dirba 200 darbuotojų. Didesnę dalį šių darbuotojų sudaro paprasti darbininkai, tai yra vairuotojai, ekspeditoriai, mechanikai, suvirintojai ir pan., o likusioji dalis, tai yra administracijos darbuotojai: direktorius, direktoriaus pavaduotojas, buhalterės ir vadybininkai.

Atlyginimą sudaro pastovioji (bazinė) dalis, bei kintamoji skatinamoji dalis , kuri priklauso nuo darbo rezultatų (pareigoms, kurios įtakoja rezultatą).

Atlygis kinta priklausomai nuo pasirinktų kriterijų ir pasiektų rezultatų. Atlygio sistema nėra visam laikui pastovi. Ji gali būti pildoma tobulinama, keičiama bei tvirtinama, atsižvelgiant į rinkos pokyčius, bendrovės finansinę padėtį. Skatinamąją dalį vertina tiesioginis vadovas.

Apskaita vedama ne pagal faktiškai atliktą darbą, bet pagal uždarytas sąskaitas. Apmokėjimas persikels į kitą mėnesį. Brokas ar darbo perdarymai neapmokami. Atostogos ir ligos išmokos mokamos įstatymų nustatyta tvarka. Darbuotojai , nepatenkinti savo įvertinimu, gali aptarti tai su savo tiesioginiu viršininku.

Jo dydis abiejų šalių sutartas darbo sutartyje. Jis mokamas už faktiškai dirbtą laiką (dienas ar valandas) pagal darbo laiko apskaitos žiniaraštį, patvirtintą Lietuvos Respublikos įstatymų. Pareigybinis mėnesinis atlyginimas gali būti keičiamas, keičiantis darbo sutarties sąlygoms.

Pareigų vykdymo priedas (PP) - jo dydis priklauso nuo atliekamų pareigų kokybės. Vertinimą atlieka skyriaus vadovas, remdamasis darbuotojo pareigų aprašymu. Kiekvienai pareigybei nustatytas maksimalus pareigų vykdymo priedas, kuris pristatomas prie kiekvienos pareigybės atlygio sistemos aprašymo prieduose.

 • Vadyba Kursiniai darbai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Donce00
 • 29 puslapiai (5832 žodžiai)
 • Universitetas
 • Vadybos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 95 KB
 • Transporto įmonės verslo analizė ir planavimas
  10 - 3 balsai (-ų)
Transporto įmonės verslo analizė ir planavimas. (2017 m. Gegužės 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/transporto-imones-verslo-analize-ir-planavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:06