Transporto įmonės verslo analizė


Įvadas. Transporto paslaugų rinkos analizė šalyje. Šalies verslo aplinkos analizė transporto srities įmonėms. Analizuojamos transporto paslaugų sektoriaus įmonės, konkurencingumas. Transporto įmonės “ALBATROS” ir jos veiklos ekonominė analizė. Transporto įmonės steigėjai, veikla ir tikslai. Įmonės organizacinė struktūra ir darbuotojų, jų funkcijų paskirstymas. Pagrindinės Uab „ALBATROS“ naudojamos programos. Bendradarbiavimo pagrindas su klientais. Įmonės turto, transporto priemonių parko analizė ir įvertinimas. Įmonės personalo dalyviai, darbo normavimas ir apmokėjimai. Įmonės pervežimų statistika. Uab ALBATROS finansinių ataskaitų analizė. Uab ALBATROS bendrasis pelnas 2011-2013 metais. Uab ALBATROS pelningumo rodiklių analizė. Įmonės SSGG analizė. Uab „ALBATROS“ savikainos sąnaudų struktūros prognozė 2015 - 2016 metams. Įmonės veiklos strategijos formavimas. Išvados. Šaltiniai.

Pasirinktos transporto įmonės verslo analizės ir planavimo darbui parengti būtina laikytis vieningos referato struktūros:

Referato minimali apimtis – 20 kompiuteriu surinkto teksto puslapių, 11 dydžio Times New Roman šriftu, 1,5 tarpeliais.

Referatas rašomas remiantis įmonės duomenimis, metodiniais ir moksliniais leidiniais, specialių žurnalų, statistiniais duomenis.

3) Į segtuvą įsegamas atspausdintas referatas ir jo elektroninė kopija - kartu su pristatymo skaidrėmis CD laikmenoje (CD popieriniame vokelyje su pakartotu titulinio lapo užrašu)..

4) Galimas susitarus ir visos grupės referatų su pristatymais CD įrašas (persiunčiant laiku seniūnui tai atlikti).

Transportas ir jo nauda pasauliui yra neaprėpiama ir neišmatuojama. Pradedant nuo maisto, kurį galime nusipirkti parduotuvėje nors jo mūsų šalyje nėra, baigiant nusigavimu į kitą pasaulio kraštą. Transporto sektorius yra vienas pelningiausių sektorių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, šiandien be transporto paslaugų sunku įsivaizduoti mūsų gyvenimą. Jei atimtume transportą daugiau nei 75% pasaulio įmonių bankrutuotų, visos internetinės parduotuvės bankrutuotų tą pačią sekundę. Todėl norint išlaikyti šį balansą reikia transporto ir susisiekimo.

Mano pasirinkta įmonė būtent išgyvena dėl transporto – jį suteikia. UAB „ALBATROS“ tai tipinė Lietuvos transporto įmonė, kuri nėra didelė, bet yra jau senai rinkoje. Kiekviena įmonė turi savo siekius, tikslus, nori gauti kuo didenį pelną, būti pirma savo srities rinkoje. Visam tam yra būtinas kruopštus duomenų kaupimas, saugojimas. Vėliau iš to, ką įmonė sukaupė, sudaromos finansinės ataskaitos. Sprendimai, kurie gali lemti kaitą įmonėje bus aptariami šiame darba. UAB “ALBATROS” finansinės ataskaitos man suteikė galimybę priimti savo sprendimą, ka reiktų daryti įmonei norint kilti.

Darbo tikslas: Išsirinkus tam tikrus įmonės duomenis, įvertinti įmonės UAB „ALBATROS“ finansinę būklę ir atlikti įmonės finansinių rodiklių prognozę, išreikšti savo nuomonę, kaip galima patobulinti ir gerinti įmonę.

Transporto paslaugų rinkos analizė – tai pagrindinis elementas, kuris padeda įvertinti perspektyvas, priimti sprendimus, renkantis strategiją ir net kuriant planus tolimesnei eigai. Atliekant įmonių veiklos analizę ir nagrinėjant jos rezultatus, labai svarbus momentas yra identifikuoti veiksnius įtakojančius jų veiklos rezultatams bei nustatyti šių veiksnių įtakos laipsnius, o šie veiksniai, kurie lemia įmonės rezultatus sudaro įmonės aplinką. Kiekvienas iš jų prisideda prie galutinio sprendimų primėmimo, bei planavimo procesų kaip išvengti ar kaip tik palaikyti tai kas vyksta įmonėje.

Pastaruoju metu sparčiau nei į ES rinką auga prekių vežimas į Rytų ir Šiaurines šalis. Tačiau sparčiausiai plečiasi reeksporto srautai. Tokia tendencija labai palanki Lietuvos krovinių vežėjams, kadangi prekės įvežamos į Lietuvа, o po to vėl išvežamos. Nors ir ši tendencija mažėja dėl Rusijos, tačiau ekstremalių permainų nėra. Lietuva yra labai geroje geografinėje vietovėje žvelgiant iš transporto strateginės pusės. Turime gerai išvystytą kelių infrastruktūrą, esame ES, NATO nariai, kas taip pat suteikia šaliai patikimumo, užtikrintumo vystyti savo transporto sektorių. Lietuva, transporto įmonių prasme, tapo labai konkurencinga Europoje. Įmonių kiekis, kurios užsiima tarptautiniais pervežimais vis didėja. Nors ir Lietuvoje tokių įmonių darbuotojams mokamos algos net neprilygsta kitoms šalims, tačiau tai netrukdo ir toliau plėstis įmonėms bei rasti ekspertų norinčių dirbti joms. Taigi, Lietuva visgi išlieka tas taškas, kuris jungia Skandinavijos šalis su vakarų Europa, bei likusia Europą su Rusija, o transporto įmonėms tai geriausia dovana, kokią jos galėtų gaut.

Pasirenkant vienos ar kitos kelių transporto įmonės siūlomas vežimo paslaugas, įvertinami tokie svarbūs faktoriai:

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 87 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3547 žodžiai)
  • Universitetas
  • Albinas
  • Transporto įmonės verslo analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Transporto įmonės verslo analizė. (2015 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-imones-verslo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:13
×