Transporto įmonės verslo plėtros planas


Įvadas. Uab „ pekotros“ charakteristika. Rinkodara. Rinkos apžvaga. Konkurentų analizė. Vadyba. Vežimo planas. Maršruto planas. Krovinio charakteristika. Transporto priemonės charakteristika. Rizikos įvertinimas. Finansinis planas. Lėšų poreikis ir finansavimo šaltiniai. Maršruto sąmata. Pajamų prognozė. Maršruto pelnas. Prognozuojami ekonominiai rodikliai. Išvados. Literatūra.


Darbo objektas : UAB „Pekotra“ verslo plėtros planas.

Darbo tikslas : parengti UAB „Pekotra“ verslo plėtros planą.

Darbo uždaviniai :

Aprašyti transporto įmonės veiklą.

Sudaryti transporto įmonės vežimo planą.

Apskaičiuoti vežimo technologinio proceso ekonominius rodiklius.

Darbo metodai :

analizuojami literatūros šaltiniai bei dokumentai;

vilkiko maršrutui sudaryti panaudota programa „AutoRoute 2007“.

Įmonės pagrindiniai tikslai teikti kokybiškas paslaugas, plėsti veiklos mastus ir užimti vis naujas rinkas, bendrovės turto didinimas, naujų darbo vietų steigimas, vykdant teisėtą ūkinę-komercinę veiklą. Tačiau ji nuolatos tiria naujas šalis ir rinkas, į kurias galėtu įžengti.

Įmonė turi atstovybę Belgijoje, joje dirba trys vadybininkai, kurie yra atsakingi už naujų klientų paiešką ir tolimesnį bendradarbiavimą su esamais klientais.

Transporto įmonės „Pekotra“ vilkikų parką sudaro 73 vilkikai, iš jų 10 vnt. DAF XF 105 ir 63 vnt. Mercedes- Benz Actrros, bei 73 puspriekabės iš jų 53 tentinės puspriekabės Schmitz SCS ir 20 refrižeratorius – šaldytuvus Schmitz Cargobull. Kuriais įmonė gabena įvairius krovinius, iš kurių pagrindiniai kroviniai yra: įvairios statybinės medžiagos, skalda, mediena, popierius, chemikalai, tabakas. Didžiausiąją vežamų krovinių dalį šiuo metu sudaro paštas, granulės, metaliniai vamzdžiai, baldai. Taip pat veža krovinius, kuriems reikia tam tikrų sanitarinių normų užtikrinimo, šiuo atveju tam tikros temperatūros, tokie kroviniai yra daržovės, vaisiai, gėrimai, bei pakrauna ir iškrauna skirtingus krovinius, kurie reikalauja išskirtinio dėmesio ir profesionalumo.

UAB “Girteka logistics” – viena iš pirmaujančių Rytų Europos transporto kompanijų pilnų krovinių pervežimo srityje turinti daugiau nei 4500 darbuotojų (iš kurių 90% vairuotojai), 1950 nuosavų automobilių ir atlieka daugiau nei 130 000 pilnų krovinių pervežimų per metus.

Pirmoji privataus kapitalo Lietuvoje transporto UAB „Rhenus Svoris“ dirba nuo 1989-ųjų metų. Eilę metų dirbanti Lietuvos rinkoje gabenimų kelių transporto srityje įmonė pastaraisiais metais didžiausią dėmesį skiria naujų produktų kūrimui ir savo klientų visiškam poreikių patenkinimui krovinių transportavimo ir logistikos srityje. Šiandien „Rhenus Svoris“ priklauso vienai didžiausių Europoje logistikos grupių – “Rhenus Logistics”. 2012 metais Rhenus grupės apyvarta siekė 4 milijardus eurų. Kompaniją sudaro 350 atstovybių, kuriose dirba daugiau nei 24 tūkst. darbuotojų. “Rhenus Svoris” įsikūręs naujuose šiuolaikiniuose 4,4 tūkst. kv.m ploto sandėliuose su erdviu biuru Vilniuje, taip pat veikia biuras Kaune. Krovinių terminale vienu metu iškrauti ar pakrauti galima iki 6 automašinų. Atvežti iš visos Europos įvairaus dydţio kroviniai čia perkraunami ir pristatomi gavėjams visoje Lietuvoje. Iš terminalo reguliariai išvyksta mašinos, gabenančios krovinius į Latviją, Estiją, Baltarusiją, Rusiją ir Ukrainą.

UAB “Transekspedicija” Lietuviško kapitalo transporto - ekspedicinė logistikos įmonė. Šiuo metu “Transekspedicija“ įsikūrusi naujame šiuolaikiniame transporto ir logistikos centre strategiškai patogioje vietoje šalia “Via Baltica” magistralės. Logistikos centre yra 6000 m2 ploto paprastas ir muitinės sandėlis ir 3000 m2 ploto administracinės patalpos. Klientams teikiame kvalifikuotas logistines paslaugas susijusias su muitinėmis procedūromis, kurios įforminamos muitinės poste, esančiame terminalo patalpose. Įmonėje dirba 240 aukštos kvalifikacijos darbuotojų. “Transekspedicija“ yra viena didžiausių transporto – ekspedicinių logistikos kompanijų Lietuvoje, vežanti mažus, dalinius ir didelius krovinius vietiniais ir tarptautiniais maršrutais automobiliais ir teikianti visas logistikos paslaugas. Beveik pusę visų teikiamų transporto paslaugų sudaro rinktinių krovinių vežimas.

Pagal konkurentų palyginimo lentelę matoma, kurioje įmonės vertinamos penkiabalėje sistemoje, jog UAB „Pekotra“ viena tarp geriausių kokybės ir kainos sryčių, nors ir turinti mažiausiai darbuotojų skaičių. Nors ir neteikianti vietiniu pervežimų paslaugų, bet turinti didelę patirtį tarptautiniuose pervežimose, atsakingus ir kompetetingus darbuotojus leidžia jai konkuruoti su kitomis pervežimo įmonėmis ir išlikti tarp geriausių.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 2154 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (4196 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gediminas
  • Transporto įmonės verslo plėtros planas
    10 - 4 balsai (-ų)
Transporto įmonės verslo plėtros planas. (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-imones-verslo-pletros-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 13:45
×