Transporto infrastruktūra Transporto terminalai ir sandėliai


Transporto infrastruktūra. Transporto terminalai ir sandėliai. I užduotis. Remiantis pateika informacija (bei savarankiskai surinkta ir apdorota medziaga) apibrezti. Remiantis pateika informacija ( bei savarankiskai surinkta ir apdorota medziaga Pateikti trumpą krovos vieneto teoriją ( kas tai yra? Paskirtis? Kaip suformuojama? Pateikti trumpą krovos įrangos teoriją ( kas tai yra? Kokia jos paskirtis? Kokiais rodikliais apibūdinama? Kaip klasifikuojama? Atsakymai. Literatūros sarašas.

Parinkti (pasirinkimą motyvuoti)

Materialiniu srautu judėjimas logistikos grandyje neįmanomas be atsargų, kurioms saugoti yra naudojami tam tikri sandėliai, koncentracijos tam tikrose vietose, judėjimas sandėlyje susietas su žmonių ir įrengimų ištekliai .

Sandėlių plotai nustatomi atsižvelgiant įsandėliuojamų medžiagų nomenklatūrą, kiekį, matmenys, kiek maksimaliai bus saugoma atsargų. Todėl planuojant sandėlių išplanavimą reikia tiksliai žinoti kokios medžiagos bus sandėliuojamos.

Schemą, vaizduojancią zonų išdėstymą terminale

Bet kurio tipo sandėlyje galima išskirti 3 materialių srautų tipus:

Sandėliuojamas krovos vienetas susieja sandėlį su išorine aplinka (ypatingai su transporto priemonėmis), bei visas sandėliavimo sistemos struktūros dalis tarpusavyje.

Sandėlio krovos vienetas sąlygoja racionalų technologinio proceso vykdomo sandėlyje užtikrinimą. Todėl svarbu nustatyti transporto priemonių, kurios vykdys vežimus, tipus ir ypatybes, bei „transportinio nešėjo“, kurio pagalba bus atliekamas sandėlio technologinis procesas, rūšį ir matmenis. Savo ruožtu vežamo krovinio partijos dydis, krovinio matmenys bei fizinės savybės įtakoja „transportinio nešėjo“ panaudojimo galimybes. Todėl sandėlio krovimo vieneto parinkimo uždavinys yra „nešėjo“ tipo ir matmenų, bei ant jo suformuoto krovos vieneto parametrų nustatymas.

Pagrindinis sandėlių valdymo uždavinys – tvarkyti ir sekti visas sandėliuojamas medžiagas. Visa tai apima: atsargų valdymą, atsargų papildymą, medžiagų išdavimą į darbo vietas bei medžiagų apskaitą.

Taigi galima sakyti, kad sandėlių darbo organizavimui yra svarbiausios šios pagrindinės operacijos:

medžiagų paruošimas saugoti ir saugojimas;

Renkantis krovimo/transportavimo įrangą svarbiausia atkreipti dėmesį į jos išmatavimus, manevringumą bei kėlimo aukštį, nes šios transporto priemonės turės pervežti ant padėklų saugomus krovinius iš/į saugojimo zoną ir ten juos saugiai patalpinti.

Krovimo / transportavimo įrangą dirbancią krovos fronte.

Krovimo/ transportavimo įrangą naudojamą sandėlio ilgalaikio saugojimo zonoje.

Sandeli ilgalaikio saugojimo zonoje mes pasirinksime krovėją, skirtą dirbti siauruose praėjimuose ir galinti pakelti krovinį dar aukščiau iki 14.5 m. Ši technologija ypatinga tuo, kad šakės gali pasisukti 90 laipsniu kampu į bet kurią pusę nuo pakrovėjo judėjimo krypties (šakės gali sukiotis 180 laipsniu kampu).

  • Inžinerija Namų darbas
  • Microsoft Word 171 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (2234 žodžiai)
  • Simona
  • Transporto infrastruktūra Transporto terminalai ir sandėliai
    10 - 2 balsai (-ų)
Transporto infrastruktūra Transporto terminalai ir sandėliai. (2015 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-infrastruktura-transporto-terminalai-ir-sandeliai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:51
×