Transporto inžinerijos pobūdžio organizacijos valdymo praktikos analizė ir jos gerinimo rekomendacijos


Įvadas. Teorinė dalis. Įžanga į organizacijos valdymą. Organizacijos samprata. Organzacijos valdymo sandara. Valdymo sistema ir funkcijos. Organizacijos valdymo tipai. Organizacijos tikslų formavimas. Praktinė dalis. Apie UAB „Altas komercinis transportas“. Komanda ir gamybos bazė. Vertybės ir elgsenos. Tobulėjiams. Konkurentai. Valdymas. Lean sistema. Išvados. Šaltiniai.


UAB „Altas komercinis transportas“ didžiausia Baltjos šalyse komercinį transporta gaminanti įmonė, kuri taip pat

Organizacijso tikslai turi būti formuluojami ir prioritetiniais atrenkami pagal tikslų svarbą ir naudą organizacijai, jų turinio konkretumą (tikslas turi būti vienareikšmiškai suprantamas bet kokiu organizacijos stukrūriniu lygmeniu, susijusiu su tikslo įgyvendinimu), kiekybinį išmatuojamumą, pasiekiamumą (vertinant pagal poreikį išteklių, būtinų juos pasiekti) ir apibrėžimą laike (tai svarbu tikslų įgyvendinimo progreso kontrolei).

Oraganozacijos valdymo efektyvumo požiūriu pagrindinis vadovo uždavinys būtent ir yra siekti kuo geresnių veiklos rezultatų, transformuojant organizacijos tikslus į kiekvineo organizacijos padalinio (kiekvienio departamento, skyriaus, grupės, darbuotojo) veiklos konkrečius darbo tikslus ir priemones, reikalingas jiems pasiekti. Kaip efektyviai vykdoma ši tikslų transformacija, priklauso nuo vadovų ir pavaldinių kompetencijos bei darbo santykių tarp vaodvų ir pavaldinių konstruktyvumo. Juolab, kad organizacija turi daugiau priežasčių dirbti efektyviau, kai vadovų ir pavaldinių santykiai geresni.

ALTAS verslo grupę sudaro daugiau nei 20 įmonių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Šiuo metu ALTAS verslo grupė dirba šiose srityse:

• automobilių apsaugos sistemų ir garso bei vaizdo aparatūros montavimas ir pardavimas;

• automobilių, motociklų ir mikroautobusų pardavimas bei servisas; • draudimo paslaugos;

2007 metais nuspręsta susiaurinti bendrovės gaminamos produkcijos spektrą ir siekti aukštų rezultatų bei kokybės keliose srityse, o pagamintą produkciją pasiūlyti Vakarų Europos rinkai. Nusprendus sutelkti jėgas ir specializuotis, imti modifikuoti, pagal klientų poreikius pritaikyti keleiviniai autobusai, turistiniai autobusai, keleiviniai mikroautobusai ir greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Taip pat nutarta partneriais pasirinkti stipriausius komercinio transporto gamintojus ir prekės ženklus: „Mercedes-Benz“, „Volkswagen“, „Iveco“ ir „Fiat“.

Įmonė supranta, jog harmoningas gyvenimas – tai aukšto meistriškumo išlaikymas kiekviename iš vaidmenų: tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. Jie gerbia darbuotojų teises į darbo ir asmeninio gyvenimo balansą. Tai pasiekiame savo asmeninio efektyvumo dėka. Dirbdami nusistato aiškius asmeninius ir komandinius prioritetus, efektyviai organizuoja darbą. Taip užtikriname produktyvumą.

Išvados: Tačiau kaip ir visur yra kita medalio pusė. Lietuvoje ir kitose šalyse yra ne viena tokio pobūdžio įmonė gal būt tik mažesnių pajėgumų. Daugiau pasidomėjus galima pastebėti, kad mažesnės įmonės kelia būtent šioje srityje gana didelią grėsmę. Jų tikslas paprastas gaminti mažiau, bet kokybiškiau, ko pasekoje, žinoma, ir kaina yra didesnė. O vartotojai šiai dienai mieliau renkasi kokybškesnį produktą ir ryžtasi sumokėti daugiau. Iš to iškyla ir ALTO didžioji problema kaip padaryti greitai ir kokybiškai.

Taigi UAB „Altas komercinis transportas“ valdymas ir tobulėjimas paremtas „LEAN“ sistema.

Taigi apibendrinant įmonės UAB „Altas komercinis transportas“ valdymą, struktūrą, grėsmes, galima teigiti, jog veiksniai kurie neleidžia pilnai užtikrintai ir funkcionuoti visose su įmone susijusiose srityse yra sprendžiami gana efektyviai. Taikaint naujausias sistemas ir samdant tinkamus specialistu įmonės veikla juda tik dar didesnio tobulėjimo link.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 192 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3391 žodžiai)
  • Universitetas
  • Augustinas
  • Transporto inžinerijos pobūdžio organizacijos valdymo praktikos analizė ir jos gerinimo rekomendacijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Transporto inžinerijos pobūdžio organizacijos valdymo praktikos analizė ir jos gerinimo rekomendacijos. (2017 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-inzinerijos-pobudzio-organizacijos-valdymo-praktikos-analize-ir-jos-gerinimo-rekomendacijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:43
×