Transporto ir logistikos situacija Lietuvoje


Transporto vieta ekonomikoje. Transportas ir BVP. Transporto veiklos statistiniai rodikliai 2011-2012m. Transporto rūšys, jų funkciniai ir fiziniai elementai. Logistikos verslas. Logistikos termino samprata. Logistikos vystymosi veiksniai. Logistikos verslo plėtra Lietuvoje. Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ pristatymas. Transporto ir logistikos įmonės charakteristika. Įmonės juridinis statusas. Įmonės veiklos rūšis. Įmonės plėtimosi tendencijos, padėtis rinkoje, valdymo organizacinė struktūra, pagrindiniai įmonės rodikliai, jų dinamikos trumpa analizė. Transporto ir logistikos specialisto funkcijos verslo įmonėje. Specialisto darbo vieta. Klientų paieška. Dokumentų parengimas. Naudojamos informacinės technologijos. Literatūros sąrašas.

Transporto veiklos statistiniai rodikliai 2011-2012m.

Lietuvos statistikos departamente yra išskirtos 5 transporto veiklos:

Su transportu susiję daugybė ekonominės veiklos sričių. Transportas reikalingas ne tik plečiant realizacijos rinkas, bet ir tiesiogiai sudarant ekonomikos plėtros sąlygas. Transportas padeda panaudoti gamybos specializacijos privalumus, bet kartu didina gamybos išlaidas. Dažni žaliavų pervežimai didina transporto išlaidų dalį gamybos savikainoje. Tačiau kartais pastebima ir atvirkštinė tendencija - kai atskiruose regionuose maža darbo jėgos kaina, pigiau pervežti žaliavas ir išvežti gaminius. Todėl transporto politika yra viena dinamiškiausių.

Pateiktasis tradicinių transporto sistemų ekonominis skirstymas yra sąlyginis. Konkrečiose transporto priemonėse galima rasti dviejų ar trijų komponentų derinį, pvz.: vamzdynų transporte vamzdynas yra ir kelias, ir transporto priemonė. Toks komponentų išskyrimas leidžia palyginti atskirų transporto rūšių galimybes, privalumus ir trūkumus pagal ekonominį pirmavimą.

Yra skiriamas dar vienas klasifikavimo būdas - pagal yra judėjimo elementą - ryšio liniją (kelią), nes nuo to priklauso transporto priemonės judėjimo būdas ir sąlygos. Jei laikysimės tradicinio skirstymo pagal judėjimo elementą, transporto sistemą sudaro šie komponentai:

Pagal techninius parametrus ir paskirtį skiriami 2 pagrindiniai transporto sistemų elementai:

Oro transportas priklauso oro trasos, aerouostai ir jų pagalbiniai pastatai, aerodromai, navigacijos ženklai bei įrengimai, reguliuojantys skridimą ir garantuojantys jos saugą ,ir oro transporto priemonės.

Vamzdynų transportui priklauso naftotiekio bei dujotiekio linijos, technologiniai įrengiami, inžineriniai statiniai.

Asociacija “Linava” vienija ir didžiąsias šalies keleivinio transporto įmones, esančias  savivaldybių ir privačių bendrovių pavaldume. Asociacijos narės yra 63 keleivinio transporto įmonės, iš jų – 42 autobusų parkai. Šios įmonės turi apie 3 000 transporto priemonių ir apie 9 tūkst. darbuotojų. Pastaraisiais metais visuomeninis transportas susiduria su nemažomis problemomis, nes keleivių vežimo verslo sėkmė tiesiogiai priklauso nuo šalies finansinių ir teisinių sprendimų suderinamumo.

Keleivinio kelių transporto veiklą tarptautinio ir tolimojo susisiekimo maršrutuose koordinuoja Susisiekimo ministerija, o vietinio susisiekimo – savivaldybės, todėl keleivių vežimo veiklos sėkmė tiesiogiai susijusi su šių institucijų gebėjimu bendradarbiauti. Situacija keleiviniame kelių transporte nėra gera. Tai susiję su bendra visuomeninio transporto sistemos būkle Lietuvoje: keleivinio transporto parko senumu, aiškios viešojo transporto politikos nebuvimu.

Skyriai – 5 Lietuvos regionuose

Metams bėgant nuolat tobulinama ir asociacijos sekretoriato veikla. 1995 m. buvo įsteigti asociacijos skyriai Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, vėliau Panevėžyje ir Alytuje. Asociacijos padaliniuose vežėjai gali įsigyti TIR knygelių, kitos reikiamos dokumentacijos. Įdiegta informacinė sistema leidžia rasti informaciją apie krovinių ir keleivių vežimo sąlygų pasikeitimus užsienio valstybėse, gauti žinių apie TIR muitinės sistemos ir kitų garantinių sistemų teisines procedūras.

Asociacijos veikla neapsiriboja vien TIR knygelių pardavimu. Teikiant kokybiškas transporto paslaugas reikia tinkamai išnaudoti muitinės sistemų teikiamus privalumus, būtina suprasti jų esmę ir reikalavimus, išmanyti Lietuvos Respublikos įstatymus, Vyriausybės nutarimus, tarptautines sutartis ir konvencijas. Kvalifikuoti TIR departamento specialistai studijuoja ES direktyvas ir reglamentus, kitus norminius aktus, reglamentuojančius krovinių vežimą Lietuvoje ir užsienyje, nuolat seka jų pakeitimus, papildymus ir rengia įmonių vadovų, specialistų mokymus, vykdo TIR garantinės  sistemos funkcionavimo kontrolę.

  • Logistika Analizė
  • Microsoft Word 119 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3047 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ona
  • Transporto ir logistikos situacija Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Transporto ir logistikos situacija Lietuvoje. (2015 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-ir-logistikos-situacija-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:06
×