Transporto įtaka šalies ekonomikai ir socialiniam gyvenimui


Transporto politika. Ekonomikos atsiejimo problematika Transporto sektoriaus reikšmė Lietuvos ūkiui. Lietuvos transporto rinka. Lietuvos transporto įmonių investicijos. Lietuvos transporto sektoriaus grėsmės. Lietuvos transporto tyrimo išvados Transporto įtaka socialiniam gyvenimui. Viešasis transportas. Vilniaus viešasis transportas Išvados Literatūros sarašas. Transporto įtaka šalies ekonomikai. Svarbiausi veiksniai tyrinėjant transporto ir visos ekonomikos atsiejimo problematiką. Lietuvos transporto tyrimo išvados. Vilniaus viešasis transportas.

Transporto sektoriaus reikšmė Lietuvos ūkiui3.1) Lietuvos transporto rinka3.2) Lietuvos transporto įmonių investicijos3.3) Lietuvos transporto sektoriaus grėsmės3.4) Lietuvos transporto sektoriaus grėsmės3.5) Lietuvos transporto tyrimo išvados

Transporto įtaka socialiniam gyvenimui4.1) Viešasis transportas4.2) Vilniaus viešasis transportas

ĮvadasŠiais laikais būtų sunku įsivaizduoti gyvenimą, kuriame nebūtų transporto. Transporto vaidmuo ekonominiame bei socialiniame šalių gyvenime ypač išaugo XX ir XXI a. nes būtent tada valstybės kuriose yra gerai išplėtota transporto infrastruktūra ir įvairių rūšių transporto veikla yra pasiekė aukštą ekonomikos lygį, piliečių gerovę, investuotojų pasitikėjimą bei šviesios ateities garantą. Ir priešingai, šalys su skurdžia transporto infrastruktūra ir silpnai išplėtota prekių bei keleivių vežimo veikla buvo priskiriamos prie žemo ekonominio, socialinio išsivystymo lygio šalių.

Transporto įtaka šalies ekonomikaiSvarbiausia transporto funkcija- laiko ir erdvės prasme sujungti gamybos bei vartojimo vietas, gyvenamąsias ir turizmo ar kitų paslaugų traukos zonas. Transporto sektorius, skirtingai nuo kitų ekonomikos šakų, nekuria materialios produkcijos, o paklausa transportavimo paslaugoms yra išvestinis gyventojų, pramonės, žemės ūkio, prekybos ir kitų sektorių poreikis nuvežti žmones, žaliavas ir prekes iš vienos vietos į kitą. Vienareikšmiškai, transporto sektoriau plėtra ir ekonomikos augimas yra labai glaudžiai tarpusavyje susiję. Per pastaruosius dešimtmečius Europos ir kitų išsivysčiusių pasaulio šalių BVP dinamika praktiškai gana tiksliai koreliavo su krovinių bei keleivių vežimo visomis transporto rūšimis augimu, t. y. plėtros tempai buvo labai panašūs. Tam kad užtikrinti stabilų ekonomikos augimą, būtina yra investuoti į transporto infrastruktūrą kuri didina transportavimo pajėgumus, efektyvumą, patikimumą ir gerina logistinio aptarnavimo lygį.Svarbiausi veiksniai tyrinėjant transporto ir visos ekonomikos atsiejimo problematiką:

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1372 žodžiai)
  • Gžegož
  • Transporto įtaka šalies ekonomikai ir socialiniam gyvenimui
    10 - 10 balsai (-ų)
Transporto įtaka šalies ekonomikai ir socialiniam gyvenimui. (2015 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-itaka-salies-ekonomikai-ir-socialiniam-gyvenimui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:40
×