Transporto logistika praktika


Logistikos praktikos ataskaita. Įvadas. Apie įmonę. Monės organizacinė valdymo struktūra. Įmonės organizacinė veikla. Dokumentacija. Transporto priemonių ypatumai, skirtus vežti krovinius. Dengti vagonai. Cmgv vagonai. Platformos. Pagrindinės geležinkelio transporto ypatybės ir pranašumas prieš kitas transporto rūšis. Krovinių pervežimų tipai, jų ypatumai versle. Multimodaliniai pervežimai. Krovinių įtaka įmonės veiklai. Įšvados. Literatūros sarašas.


Gamybinė praktiką atlikau UAB “Logistikos era”, kuri įsikūrusi Vilniuje, adresu Lukiškių g. 5 Praktikos metu buvau paskirta į pardavimų vadybininko asistento pareigas. Gamybinės praktikos trukmė UAB “Logistikos era” 2015.04.20 – 2015.04.30.

Pasirenkant praktikos vietą aš vadovavausi tokiais pagrindiniais kriterijais: 1. įmonė turi būti  ne didelė, kad galėčiau praktiką atlikti taip, kad mano darbą pastebėtų. 2. įmonės veikla turi būti susijusi su paslaugų teikimu, nes teikiant paslaugas didesnė galimybė bendrauti su žmonėmis, ir tuo pačiu išbandyti savo bendravimo įgudžius.

Nusiuntusi savo gyvenimo aprašymą keliems šiuos kriterijus atitinkančiuose įmonėse gavau sutikimą dėl praktikos atlikimo iš UAB “Logistikos era” vadovo.

Praktika buvo skirta įtvirtinti vadybos ir taikomųjų tyrimų teorines žinias transporto paslaugų  įmonėse, atliekant individualias ir grupines užduotis, nagrinėjant transporto įmonės valdymo struktūrą, įsisavinant kiekybinius ir kokybinius duomenų rinkimo metodus, atliekant empirinių duomenų apdorojimą.

Darbo tikslas pagilinti žinias apie transporto priemonių eismo organizavimą, krovinių ir srautus, logistinio produkto vežimą vietiniais ar tarptautiniais maršrutais, juos integruojant į bendrą sistemą, siekiant įgyvendinti logistikos principus, vadovaujantis krovinių pervežimo standartais.

UAB "Logistikos era" pagrindinė įmonės veikla yra naujų ir naudotų lengvųjų automobilių, krovininių automobilių, autobusų, mikroautobusų, spec. technikos, automobilių detalių pervežimas geležinkelio vagonais, konteineriais bei spec. vagonų “autovežių” pateikimas techniniams reisams. UAB “Logistikos era“ buvo įsteigta 2013 metais. Įmonė randasi puikioje geografinėje padėtyje - milžiniškų Rytų ir Vakarų rinkų kryžkelėje, nes Lietuva - transporto centras, kuriame susijungia jūros, sausumos ir geležinkelio keliai iš Rytų ir Vakarų. Šalį kerta du tarptautiniai transporto koridoriai bei jų atšakos.

Įmonė organizuoja eksporto, importo ir tranzitinius pervežimus po Baltijos, NVS (Nepriklausomų valstybių sandrauga) ir Rusiją, įvairių tipų geležinkelio sąstatais (konteineriais, dengtais vagonais, spec. vagonais, pusvagoniais, cisternomis, ir k.t.). Baltijos šalių jūrų uostuose įmonė naudoja multimodalinį krovinių pervežimą per geležinkelį ir keltus. Šiuo momentu įmonė turi nuosavą vagonų parką, dengtus apšildytus ir paprastus vagonus.

krovinius perveža iš Europos į Vidurinę Aziją ir NVS valstybes apjungiant geležinkelio vagonus perkraunant sandėliuose Vilniuje arba Kaune;

UAB ,,Logistikos era“ jauna dinamiška įmonė galinti pasiūlyti visą spektrą logistinių paslaugų iš vienų rankų.Įmonė savo veiklą pradėjo nuo 2013 metų siūlydama lengvujų automobilių pervežimą spec. Vagonais - ,,autovežiais“ i nuosavų terminalų. Taip vykdant pagrindinę veiklą – lengvujų automobilių pervežimą geležinkelio vagonais.

Transporto logistika praktika. (2015 m. Spalio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/transporto-logistika-praktika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 18:56