Transporto paslaugos verslo planas


Įvadas. Transporto įmonės veiklos aplinka. Šalies verslo aplinka ir transporto paslaugų rinkos analizė. Analizuojamos transporto šakos plėtros strategija ir plėtros galimybės. Transporto įmonės ir jos veiklos ekonominė analizė. Transporto įmonės esminiai duomenys, steigėjai, veikla ir tikslai. Įmonės organizacinė struktūrą ir valdymo pobūdis, funkcijų paskirstymas. Įmonės turto, transporto priemonių parko (kitų darbo priemonių) analizė ir įvertinimas. Įmonės personalo dalyviai, jų veikla, darbo normavimas ir apmokėjimas, motyvacinė sistema. Įmonės veiklų, teikiamų paslaugų apimtys ir konkurencingumas. Įmonės finansinės veiklos analizė, verslumo įvertinimas, bankroto rizika. Įmonės veiklos SSGG analizė. Transporto įmonės plėtros galimybės. Įmonės veiklos strategijos formavimas, trumpalaikis ir vidutinės trukmės planavimas. Siūlomos plėtros priemonės įmonės plėtrai. Siūlomų priemonių įdiegimo finansinis, ekonominis, socialinis ir aplinkosauginis pagrindimas. Įmonės plėtrai siūlomų priemonių įgyvendinimui reikalingos investicijos ir finansavimo šaltiniai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas: Šiais laikais gyvenimas nebeįsivaizduojamas be transporto. Šiuo metu transportas apima vis daugiau sričių, ir jis vis plečiasi apimdamas dar daugiau sričių, kurios didina transporto panaudojimo galimybes. Norint kad transporto įmonė dirbtų sklandžiai ir be priekaištų, kiekvienos įmonės vadovas turi, žinoti visus trūkumus ir bendrai su kolektyvu siekti, kad darbas būtų kuo efektyvesnis, o nesklandumų kuo mažiau arba išvis nebūtų. Kad šie visi rodikliai būtų teigiami reikia atsižvelgti į ekonominius šalies rodiklius taip pat, į įmonės plėtros galimybės ir galimas grėsmes ir silpnybes. Šiame referate bus analizuojama transporto įmonė, kuri teikia transporto ir logistikos paslaugas.

1. Išanalizuoti transporto paslaugų rinką, UAB „Grimantas“ veiklą, tikslus, taip pat apibrėžti įmonės organizacinę struktūrą ir valdymo pobūdį.

2. Apibrėžti UAB „Grimantas“ turtą, įmonės transporto parką, taip pat personalą ir jo darbo normavimą ir apmokėjimą.

3. Išanalizuoti įmonės finansinę būklę ir pateikti SSGG analizės rezultatus.

4. Analizės metu gautus duomenis apžvelgti, numatyti įmonės plėtros galimybes ir pateikti pasiūlymus.

Įmonės veiklos aplinka – tai įvairios ekonominės informacijos apie įmonės veiklą rinkimas, visapusis ir objektyvus tyrimas ir vertinimas siekiant padėti įmonės vadovams pasiekti numatytus tikslus. Pilnai atlikta įmonės veiklos analizė padeda atsakyti į daugelį dominančių klausimų, tokių kaip: kokie įmonės veiklos rezultatai buvo pasiekti ankstesniais metais, kaip buvo gauti tokie rezultatai, ar galėjo jie būti geresni, kokios priežastys turėjo įtakos rezultatams ir jų pokyčiams, ar buvo galima dirbti geriau, ar buvo priimti teisingi, ekonomiškai pagrįsti sprendimai ir kiti panašūs klausimai. Atliekant įmonės veiklos analizę, nagrinėjama įvairių rodiklių dinamika ir struktūra, jų tarpusavio ryšiai ir priklausomybė vieniems nuo kitų. Nustatomi veiksniai, turėję įtakos tam tikrų rodiklių pokyčiams

Šalies verslo aplinka ir transporto paslaugų rinkos analizė

Pagal BVP (Bendrasis vidaus produktas) augimo tempą, tokios valstybės, kaip Lietuva, Latvija ir Estija, gerokai viršija Europos Sąjungos šalis senbuves. Taip pat, užsienio prekybos augimas kelerius metus viršija BVP kilimo greitį, o toks spartus ir intensyvėjantis augimas, plečia transporto įmonių veiklą pervežant krovinius įvairiais maršrutais.

Dėl vis didėjančios tarptautinės prekybos ir palankios geografinės padėties, transporto ir ryšių sektoriaus dalis Lietuvos ekonomikoje yra labai aukštas, ką reiškia labai palankią ūkio struktūrą transporto sektoriaus plėtrai. Labai akivaizdžiai yra išaugęs kelių transporto įmonių vežimas tarptautiniais maršrutais, jų vis daugėja. Lietuvos vežėjai turi sukaupę nemažą patirtį ir yra pelnę gerą reputaciją, todėl gali sąžiningai konkuruoti su kitomis transporto ir logistikos paslaugas teikiančiomis įmonėmis.

Transporto paslaugos Lietuvoje yra teikiamos: kelių, geležinkelių, vandenų ir oro transportu. Vis dėlto populiariausia išskiriamas kelių transportas dėl greitų pervežimo terminų, patogumo, kada pervežimai vyksta nuo durų iki durų ir ekonomiškumo. O tai parodo vis didėjantis krovinių pervežimas keliais. Todėl Lietuvos vežėjai, turėdami gerą, šiuolaikišką transporto priemonių parką, turi dideles potencines galimybes vykdyti tarptautinius krovinių vežimus. Kelių transporto vežėjų verslas –vienas iš sėkmingiausių verslų Lietuvoje. Kada 1999 m. Rusija patyrė ekonominę krizę, šalia didelio neigiamo poveikio, davė ir teigiamą efektą vežėjams, nes perskirstant krovinių srautus, verslo pozicijų rentabilumą, ieškant vidinių rezervų, buvo atrasti keliai į Vakarų rinkas.

Klientų aptarnavimas – pagrindinis krovinių gabenimo tikslas. Pagrindinis kompanijos tikslas - efektyviai ir ekonomiškai užtikrinti reikiamą klientų aptarnavimą. Taip pat yra keliami nauji uždaviniai, kuriuos įgyvendinti reikia, kad sėkmingai būtų plėtojamas verslas.

Praktinėje dalyje bus atlikta UAB „Grimantas“ įmonės veiklos analizę.

Pačioje pradžioje, kada buvo kuriama bendrovė, steigėju buvo tik vienas asmuo ir įmonė buvo įregistruota, kaip individuali įmonė. Tačiau, įmonei veikiant be jokių nesklandumų, atsirado kiti asmenys, kurie norėjo investuoti ir prisidėti prie įmonės valdymo, įsigyjant akcijų. Vis dėl to pagrindinis kapitalas ir visa atsakomybė priklausė pagrindiniam steigėjui. Taip 2010 metais individualioji įmonė buvo perregistruota į uždarąją akcinę bendrovę ir toliau puikiai tęsė savo veiklą valdant trims akcininkams. Tačiau tais pačiais metais, kuomet pasikeitė pagrindinis bendrovės steigėjas, metų laikotarpyje pasikeitė akcijų vertė ir asmenys, kurie buvo investavę į bendrovę pasitraukė. Taip sumažėjo akcininkų skaičius ir liko tik vienas valdytojas.

  • Microsoft Word 149 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (7627 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rosita
  • Transporto paslaugos verslo planas
    10 - 8 balsai (-ų)
Transporto paslaugos verslo planas. (2015 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-paslaugos-verslo-planas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 10:29
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo