Transporto politikos konspektas


Kas yra ES bendroji rinka, kokios jos kūrimo prielaidos ir kokio kliūtys jai atsirasti? Kūrimo prielaidos. Kliūtys jai atsirasti. Kas yra ES bendroji TP? Jos atsiradimo priežastys ir kokius klausimus ji apima bei jos kūrimo etapai. Es tp tikslas (vezti saugiai zmones ir krovinius), uzdaviniai ir pagrindines kryptys. ES TP įgyvendinimo priemonės? Svarbiausi iššūkiai ateities transporto sistemai ir ateities transporto sistemos vizija. Pagrindinės sritys ir priemonės, numatytos ateities transporto sistemai įgyvendinti. Kas yra triju daliu miesto transporto strategija? Kaip suprantate daugiarusi keleiviu ir kroviniu vezimo transporta? Trijų dalių miesto transporto strategija. Daugiarūšis transportas. Pagrindines es institucijos ir ju pagrindines funkcijos. Mobilumo ir transporto generalinio direktorato paskirtis, funkcijos bei jam pavaldziu instituciju veikla. Teises aktų samprata, bendrieji bruozai, lietuvos transporto sistemos teises aktai, ju priemimo tvarka bei skirstymas. Lietuvos transporto sistemos teises aktai, skirstymas. Es teises aktu skirstymas ir ju esme, pagrindines keliu transporto konvencijos ir ju esme (komunikatai ir pan). Bendri veiksmai arba bendros pozicijos, nuomonės deklaracijos, išvados. Pagrindiniai ES transporto politikos siekiai transporto tinklu srityje ir pagrindiniai reikalavimai tinklams. Transeuropinio tinklo atsiradimo priežastys ir kas sudaro TEN-T? Transporto koridorių tinklų,magistralių, žaliųjų koridorių ir jūrų greitkelių sąvokos, bei jų paskirtis? Pagr. ES TP nuostatos ir kryptys keleivių vežime? Keleivių teisių stiprinimas atskirose transporto rūšyse? Intermodalinio, multimodalinio transporto esmė, jam keliami uždaviniai ir intermodalinio transporto vienetai? (pvz. Konteineris, puspriekabė).

•Fizinės kliūtys (tai kliūtys susijusios su sienų kontrole, trukdančia laisvam prekių, žmonių ir kapitalo judėjimui ir tai sąlygojo: skirtingos valstybių mokesčių sistemos; skirtinga įvežamų prekių iš trečiųjų šalių kontrolė; skirtingas pavojingų atliekų ar krovinių transportavimas; skirtingi augalų ar gyvūnų apsaugos taisyklės ir kontrolės būdai).

•Techninės kliūtys (Nacionaliniai standartai; techninės normos; laisvo kapitalo judėjimas; asmenų įsikūrimo teisė; paslaugų sektorius; įvažiavimo leidimai (kvotos); krovinių, transporto priemonių dokumentai).

  • Transportas Konspektas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (2830 žodžiai)
  • Angel04
  • Transporto politikos konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Transporto politikos konspektas. (2014 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-politikos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:22
×