Transporto politikos planavimas: tikslai ir uždaviniai


Transporto politika. Transporto sistemos tikslai. Transporto politikos uždaviniai. Strateginis planavimas. Išvados.


Šiais laikais atsiranda vis daugiau naujų technologijų, kurios itakoja į pasaulinės rinkas, todėl reikia naudotis strateginio planavimo įgūdžiais. Nurint pasiekti nustatytą tikslą vadovai turi mąstyti strategiškai. Strategiškas planavimas gali labai pagelbėti valstybės transporto sistema. Yra teigiama, jog Lietuva vis dar atsilieka nuo kitų Europos Sąjungos valstybių senbuvių pagal transporto vykdomos politikos lygį, todėl vyriausybė imasi įvairiausių veiksmų, planų, kad tobūlinti valstybės transporto sritį bei jos plėtrą. O tam kad ją tobūlinti, reikia išmanyti pagrindinius veiksnius.

Referato tikslu yra paaiškinti kas yra transporto politikos planavimas , strateginis-planavimas transporte, taip pat kaip yra vykdomas transporto planavimas ir aptarti kokie yra ES transporto politikos tikslai

− užtikrinti, kad transporto sistema turėtų teigiamą poveikį visuomenės saugai ir nacionaliniam saugumui;

Transporto politikos uždaviniai ir jiems panaudojamos priemonės yra nukreiptos į efektyvesnio funkcionavimo užtikrinimą. Transportas tiesiogiai susijęs su tokiomis problemomis kaip, gyventojų senėjimas, migracija, aplinkosauga, energijos išteklių naudojimas, urbanizacija ir globalizacija. Didėjant tokių problemų mastui ,transporto politikos pareiga –pridėti prie problemų sprendimo. Tai verčia transporto politiką formuojančias ir įgyvendinančias institucijas kreipti didžiausia dėmesį į šiuos uždavinius:

Kiekviena valstybė savo transporto politikos srityje gali turėti skirtingų tikslų, tai priklauso nuo valstybės ekonominio stiprumo. Transporto politikos uždaviniai vykdomi negreitai, reikia daug laiko kol įvykdoma bent dalis uždavinių.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1234 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Transporto politikos planavimas: tikslai ir uždaviniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Transporto politikos planavimas: tikslai ir uždaviniai . (2019 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-politikos-planavimas-tikslai-ir-uzdaviniai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 02:28
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo