Transporto priemonių eksloatacinių ir konstrukcinių medžiagų laboratoriniai darbai


Kuras ir techniniai skysčiai. Skysčio tankio nustatymas. Naftos produktų kinematinės klampos nustatymas. Naftos produktų pliūpsnio temperatūros nustatymas. Naftos produktų rūgštingumo ir šarmingumo nustatymas.

Pateikiami indeliai su nafta ir jos produktais (benzinu, žibalu, dyzelinu, buitiniu kuru, alyva, mazutu, bitumu, gudronu), techniniais skysčiais (tirpikliais, skiedikliais, aušinimo skysčiais ir kt.). Pateikiami produktai pavaizduoti 1.1 pav. Studentai, apžiūrėdami minėtus produktus, aprašo jų savybes ir išorinius požymius: spalvą, kvapą, skaidrumą, vizualiai įvertina klampą (palyginti su kitais produktais), užterštumą priemaišomis ir kitais junginiais. Pavyzdžiui, studentams rodomi šviežiai pagaminti degalai ir ilgą laiką (kelerius metus) stovėję degalai, paveikti oksidacijos ir susidervėję, paprastas, šiuolaikiniais būdais pagamintas dyzelinas ir užterštas sieros junginiais. Naftos produktų ir techninių skysčių garai yra nuodingi, todėl studentų pageidavimu jų kvapo galima nenustatyti. Tokiu atveju užrašomi tik jau žinomi naftos produktų kvapai.

Garinant ant popieriaus, nustatomas naftos produktų ir techninių skysčių garingumas, o būtent išgarinimo trukmė.

  • Microsoft Word 2487 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (2535 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernest
  • Transporto priemonių eksloatacinių ir konstrukcinių medžiagų laboratoriniai darbai
    10 - 5 balsai (-ų)
Transporto priemonių eksloatacinių ir konstrukcinių medžiagų laboratoriniai darbai. (2015 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-priemoniu-eksloataciniu-ir-konstrukciniu-medziagu-laboratoriniai-darbai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 03:15
×