Transporto priemonių priežiūra ir remontas


Transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas. Techninės priežiūros pagrindai. Techninės priežiūros tipai 1 grupė. Techninė priežiūra. Techninė priežiūra skirstoma. Techninės būklės kitimas 2 grupė. Mechanizmo techninės būklės kitimas jo veikimo laikotarpiu ir galimi būdai būklės blogėjimui nustatyti. Profilaktinės techninės priežiūros teikiami privalumai. Bendra automobilių techninės priežiūros ir remonto situacija 1 grupė. Automobilių techninės priežiūros ir remonto įmonės 2 grupė. Auotmobilių techninės priežiūros ir remonto darbų organizavimas bei vadyba. Pagrindinis serviso procesas. Pagrindinį serviso procesą sudaro šie septyni standartiniai etapai. Pasitikėjimas automobilių techninės priežiūros ir remonto versle. Teisiniai automobilių remonto ir techninės priežiūros paslaugų teikimo aspektai. Automobilių atsarginės dalys 1 grupė. Automobilių techninėje priežiūroje ir remonte naudojamos informacinės sistemos 2 grupė. Automobilių techninėje priežiūroje ir remonte naudojami įrankiai ir įranga. Bendrieji įrankiai. Įranga įrenginys. Įrankius galima skirstyti į dvi pagrindines grupes. Matavimo įrankiai. Automobilių diagnostikos įranga. Automobilio sistemų diagnostiką būtų galima apibūdinti kaip trijų elementų sistemą automobilis - diagnostikos prietaisas – mechanikas. Diagnostikos įranga pagal tikrinamas sistemas gali būti skirstoma. Diagnostikos įranga pagal jos gamintojus gali būti skirstoma. Diagnostikos įranga pagal transporto priemonės kategoriją gali būti skirstoma. Bendri įrankių ir įrangos reikalavimai. Technologinis automobilio kėbulo remonto procesas. Išrinkimas / ardymas. Kėbulo elementų geometrinis lyginimas / keitimas. Glaistymas Gruntavimas. Surinkimas / galutinis plovimas. Atliekų tvarkymas. Darbų ir sveikatos sauga automobilių techninės priežiūros ir remonto veikloje. Pagrindinės nelaimingų atsitikimų ir sužalojimų automobilių techninės priežiūros ir remonto srityje dirbančių asmenų priežastys yra šios. Pagrindinės priemonės , padedančios automobilių techninės priežiūros ir remonto įmonėse dirbantiems darbuotojams išsaugoti sveikatą. Akių ir veido apsauga. Klausos apsauga. Darbo apranga , avalynė. Keliamų krovinių masė. Gaisrinė sauga. Automobilių techninės priežiūros ir remonto dirbtuvių patalpų higieniniai reikalavimai. Aplinkos apsauga automobilių techninės priežiūros ir remonto veikloje. Išankstinės sesijos egzaminas 1 grupė.

2. Bendra automobilių techninės priežiūros ir remonto situacija (1 grupė)

Visų automobilių gamintojų techninės priežiūros veiksmų atlikimo momentas yra apibrėžiamas dviem sąlygomis:

Pagal techniškai prižiūrimų ir remontuojamų transporto priemonių kategorijas automobilių servisai gali būti skirstomi į:

Pagal atstovavimą kuriam nors automobilių komponentų gamintojui automobilių servisai gali būti skirstomi į:

Žmogiškuosius išteklius (įvairiose serviso padaliniuose dirbantys reikalingą kvalifikaciją turintys žmonės);

Yra trys esminiai momentai, teikiant automobilių techninės priežiūros ir remonto paslaugas:

Kita didžiulė grupė įrankių, naudojamų automobilių remonto dirbtuvėse, yra mechaniniai įrankiai. Populiariausi iš jų yra pneumatinis smūginis veržliasukis, akumuliatorinis suktuvas, kampinis šlifuoklis.

Siekiama, kad pneumatinis smūginis veržliasukis pasižymėtų šiomis svarbiausiomis eksploatavimo savybėmis: būtų lengvas, galingas, tylus ir ilgaamžis.

Automobilių techninės priežiūros ir remonto dirbtuvėse naudojama daug prietaisų, kurie priskiriami matavimo priemonėms. Tai būtų įvairios matavimo priemonės, skirtos ilgiui matuoti (slankmačiai, mikrometrai, vidmačiai), manometrai, dinamometriniai raktai, automobilių žibintų reguliavimo prietaisai, automobilių padangų slėgmačiai, automobilių stabdžių parametrų matavimo stendai, išmetamųjų dujų analizatoriai, dyzelinių variklių dūmingumo matavimo priemonės ir kitos. Jų naudojimas automobilių serviso veikloje priklauso nuo serviso atliekamų darbų rūšies, jų gali būti daugiau ar mažiau. Tačiau turbūt kiekvienas automobilių servisas savo darbe neišsivers be automobilių padangų slėgmačio, paprasčiausio slankmačio ar dinamometrinio rakto. Tai mažiausias kiekis matavimo priemonėms priskiriamų įrankių, kurie privalomi, norint užtikrinti bent minimalią automobilių serviso paslaugų kokybę.

Visa automobilių serviso įranga turi būti prižiūrima pagal įrangos gamintojos nustatytą tvarką. Tai yra būtina prielaida kokybiškam automobilių remontui. Pavyzdžiui, jei automobilių ratų balansavimo staklės bus techniškai netvarkingos, kalbėti apie kokybiškai subalansuotus automobilio ratus nėra prasmės. Jeigu pačiam žibintų reguliavimo stendui reikia remonto, tai kalbėti apie teisingai sureguliuotus žibintus beprasmiška. Kad automobilio remontas galėtų būti kokybiškas, pirmiausia turi būti tvarkingas pats remonto įrankis.

Klausos apsauga. Dirbant su pneumatiniais įrankiais, visada privaloma dėvėti apsauginius akinius ir rekomenduojama naudoti asmenines klausos apsaugos priemones, jei triukšmas viršija 87 dB(A). Asmeninės klausos apsaugos priemonės gali būti:

Darbo vietų apšvietimas gali būti natūralus ir dirbtinis, t. y. saulės šviesos, ir papildomai įrengiant įvairias lempas.

Atliekant automobilių techninės priežiūros ir remonto darbus automobilių servisuose susidaro įvairių atliekų, kurios gali būti skirstomos į pavojingas aplinkai ir nepavojingas.

  • Transportas Konspektas
  • Microsoft Word 248 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (3957 žodžiai)
  • Lukas
  • Transporto priemonių priežiūra ir remontas
    10 - 3 balsai (-ų)
Transporto priemonių priežiūra ir remontas. (2014 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-priemoniu-prieziura-ir-remontas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 16:11
×