Transporto reikšmė įmonei ir šalies ekonomikai


Transporto reikšmė. Temos. Transporto esmė ir jo bendros charakteristikos. Klausimai. Transporto veikla (paskirtis). Transporto ypatumai (kaip pramonės šakos). Reikalavimai keliami transportui. Transporto paslaugų nauda. Klausimai. Transporto reikšmės pokytis. Pagrindinė priežastis. Transportinė paslauga. Transportinės paslaugos nauda. Transporto vieta prekių mainų sistemoje. Klausimai. Įmonės ūkinė-komercinė veikla. Įmonės vykdomos veiklos. Prekių mainų sistemos dalys. Transporto reikšmė prekių mainų sistemoje. Transportas kaip įmonės marketingo priemonė. Transportas kaip „Logistinė veikla“ ir jo vieta prekių paskirstymo sistemoje. Klausimai. Materialaus srauto judėjimas ekonomikoje. Srauto judėjimo užtikrinimas. Efektyvaus valdymo poreikis. Transporto reikšmė logistikoje. Transporto, kaip įmonės paskirstymo sistemos sudėtinės dalies, specifika. Transporto efektyvumo didinimo būdai.

Transporto esmė ir jo bendros charakteristikos; Transporto paslaugų nauda; Transporto vieta prekių mainų sistemoje; Transportas kaip logistinė funkcija ir jo vieta prekių paskirstymo sistemoje;.

Kaip galima apibrėžti transporto veiklą? Kokie yra transporto kaip pramonės šakos ypatumai? Kokie ir kodėl reikalavimai yra keliami šiandieninei transporto sistemai?

Transportas nesukuria naujo materialaus produkto; Pagrindinis transporto veiklos ekonominis efektas yra gaunamas ne šio sektoriaus viduje, bet jo aplinkoje; Transportas nėra nepriklausoma ūkio šaka.

Teikti reikiamų apimčių bei kokybės transportines paslaugas; būti ekonomiška (mažinti transportinių paslaugų savikainą); trumpinti vežimo trukmę (tranzito laiką); išlaikyti tikslius vežimo grafikus nepaisant nepalankių veiksnių; užtikrinti vežamų krovinių saugumą; užtikrinti eismo saugą bei ekologiškumą.

Transporto reikšmės priežastys ir pasekmės; Transportinės paslaugos sudėtinės dalys; Specifinės transportinės paslaugos savybės; Transportinės paslaugos nauda.

Paslauga iš esmės nekuria materialaus daikto. Tai veikla, tenkinanti poreikį. Visgi transportinė paslauga yra materialinės gamybos galutinis etapas, ir tuo pačiu metu pradinis gamybinio ar galutinio vartojimo etapas. Šiuo metu transportinė veikla turėtų būti suprantama ne tik kaip krovinio pervežimas, bet kaip platesnis ratas operacijų. Todėl prie transportinių paslaugų yra priskiriamos: vežimas (fizinis transportavimas); krova; saugojimas; transporto priemonių ir krovinių rengimas vežimui; ekspedicinės paslaugos.

Paslaugų kokybė (transportinis efektyvumas) gali būti užtikrintas tik esant pakankamai techninei-materialinei bazei: gerai išplėtotam kelių tinklui; gerai išplėtotam terminalų tinklui; šiuolaikinei krovos įrangai; šiuolaikinėm transporto priemonėm; efektyviai informacijos perdavimo sistemai.

  • MS PowerPoint 116 KB
  • 2016 m.
  • 34 puslapiai (1021 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asdadas
  • Transporto reikšmė įmonei ir šalies ekonomikai
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Transporto reikšmė įmonei ir šalies ekonomikai. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-reiksme-imonei-ir-salies-ekonomikai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 13:08
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo