Transporto rūšių istorija


Transporto konspektas.

Klausimai temoms „ Transporto rūšių istorija “. Kodėl vandens keliai valstybės iždui buvo pelningesni nei sausumos keliai XII ? Kokiu tikslu buvo tiesiami geležinkeliai ir plentai prieš Pirmąjį pasaulinį karą ? Kada pastatytas pirmasis švyturys Klaipėdoje ? Transporto sistemos funkciniai elementai. Kuo buvo svarbus Rusijos imperijoje išleistas naujas kelių įstatymas 1833. ? Kaip buvo organizuoti reguliarūs krovinių ir keleivių vežimai XIX. laikotarpiu ? Kas turėjo didelę reikšmę kelių tinklo formavimuisi ? Kas stabdė vežimų plėtrą plentais ? Kokios geležinkelio linijos Rusijoje buvo nutiestos XIX. pirmojoje pusėje ? Kada nutarta pradėti linijos Peterburgas. Varšuva , kurios dalis turėjo eiti ir per Lietuvos teritoriją , statybos darbus ? Kodėl vandens keliai valstybės iždui buvo pelningesni XII. ? Kokios Lietuvos upės buvo naudojamos susisiekimui XII. laikotarpiu ? Su kokiu laikotarpiu susijusi Klaipėdos laivyno atsiradimo istorija ? Transporto apibūdinimas. Nuo kada Vilnius tapo stambiu susisiekimo kelių sankirtos mazgu ir su kokiais miestais jungėsi ? Xvii. pr. ? Kada Europoje buvo pradėti sparčiai tiesti geležinkeliai ? Kada Lietuvoje buvo nutiestos pirmosios siaurojo geležinkelio linijos ? Kada paminėta Palanga istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą ? Kas sudarė pagrindinę vandens kelių sistemą Lietuvoje XIX. . -. - XX. pr. ? Transportas skirstomas pagal nuosavybę į. Kur ir kada buvo pastatytas pirmasis garlaivis bei nutiestas pirmasis geležinkelis ? Kuo buvo svarbus Rusijos imperijos išleistas manifestas 1809. ? Kokie buvo pagrindiniai XIX. Lietuvoje pastatytų kelių trūkumai ? Kodėl Rusijos vyriausybė stabdė geležinkelių statybos darbus ?


Kada buvo nutiestas pirmasis siauras geležinkelis (720 mm pločio) ruožu Postavai(Švenčionys(Švenčionėliai?Pirmasis siaurasis geležinkelis (720 mm pločio) buvo nutiestas ruožu Postavai-Švenčionys-Švenčionėliai 1895 m

Kokiu tikslu buvo tiesiami geležinkeliai ir plentai prieš Pirmąjį pasaulinį karą? Geresniam susisiekimui

Kada pastatytas pirmasis švyturys Klaipėdoje? (1684 m.) uoste buvo pastatytas pirmasis primityvus švyturys.

Kas stabdė vežimų plėtrą plentais? Vežimų plėtrą stabdė dideli mokesčiai už naudojimąsi plentu

Kokios Lietuvos upės buvo naudojamos susisiekimui X-XII a. laikotarpiu? Nevėžis, Dubysa, Šešupė, Jūra, Mūša, Lėvuo, o taip pat mažesnės upės.

Su kokiu laikotarpiu susijusi Klaipėdos laivyno atsiradimo istorija? Su 16 a. antrąja puse.

Kuo buvo svarbus Rusijos imperijos išleistas manifestas 1809 m.? buvo įkurta Vandens ir sausumos susisiekimo kelių valdyba, įsteigtas institutas susisiekimo kelių specialybių inžinieriams rengti.

Kokie buvo pagrindiniai XIX a. Lietuvoje pastatytų kelių trūkumai? pagrindinis trūkumas buvo tas, kad jie buvo tiesiami neįvertinus šalies plėtros ir gamybinių jėgų išsidėstymo.

Kada buvo parengtas projektas geležinkelio tarp Daugpilio(Gardino ir Lentvario(Virbalio statybai? 1857–1858 m.

Kada paminėta Šventoji kaip uostas? Kaip uostas Šventoji paminėta 16 a. V. Grodeckio sudarytame Lenkijos žemių žemėlapyje ir apytikriai to meto J. Portancijaus Livonijos žemėlapyje bei kituose 16 ir 17 a. Lietuvos žemėlapiuose.

  • Transportas Konspektai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Egidijus
  • 2 puslapiai (847 žodžiai)
  • Transporto konspektai
  • Microsoft Word 17 KB
  • Transporto rūšių istorija
    10 - 4 balsai (-ų)
Transporto rūšių istorija. (2016 m. Kovo 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/transporto-rusiu-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 07:58