Transporto rūšys ir joms keliami teisiniai reikalavimai


Įvadas. Transporto rūšys. Licenzijavimas. - Keleivių ir bagažo vežimo sutartis transporto rūšyse. Krovinių pervežimo sutartis (kontraktas). Darbo kodeksas. Kelių transportas. Licenzijavimo kortelė. CMR konvencija. Sąskaita- faktūra. Konvencija. Geležinkelių transportas. SMGS. LR geležinkelių transporto kodeksas. Saugos sertifikatas. Oro transportas. Čikagos konvencija. Lietuvos Respublikos aviacijos įstatymas. Oro rinkos liberalizavimas. Vandens transportas. Jūrų transportas. Vidaus vandenų transportas. Išvados. Literatūra.

Transportas kaip ir kiekviena ekonominė veikla reglamentuojama teisės aktais, tačiau transporto veikla skirstoma į skirtingas rūšis, o skirtingoms rūšims priskiriami skirtingi teisės aktai. Imperatyviuosiuose reikalavimuose reglamentuojama ne tik pati veikla, bet ir reikalavimai personalui, bei rinkos sąlygos, draudiminės sąlygos, susitariančiųjų šalių santykiai ir pan.

Darbo tema aktuali, nes reikalavimai transporto rūšims yra svarbiausia tvarkos palaikymo ir tarpusavio santykių apibrėžimo dalis.

Reikėtų išskirti, kad visa transporto teisė skiriama į dvi dalis, nacionalinę ir tarptautinę teisę. Vykdant vidinius vežimus atsižvelgiama į šalies įstatymus, vyriausybės nutarimus, Darbo kodeksą, transporto pagrindų įstatymą ir kiekvienos transporto rūšies įstatymus t.t. Tuo tarpu tarptautiniams vežimams taikoma tarptautinė teisė, tai įvairios konvencijos, chartijos, ES teisė. Teisės normose išskiriamos ir krovinių rūšys, joms taikomi skirtingi reikalavimai. Pavyzdžiui gabenant keleivius keliami aukštesni reikalavimai saugumui, saugai.

Darbo tikslas: aptarti visų transporto rūšių svarbiausius teisinius reikalavimus.

  • Microsoft Word 139 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3348 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Transporto rūšys ir joms keliami teisiniai reikalavimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Transporto rūšys ir joms keliami teisiniai reikalavimai. (2013 m. Spalio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-rusys-ir-joms-keliami-teisiniai-reikalavimai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 18:10
×