Transporto sistema ir jos aplinka


Transporto sistema ir jos funkcionavimas. Temos. Pagrindiniai apibrėžimai. Transporto apibrėžimas. Pagrindiniai transporto klasifikavimo kriterijai. Transporto veikla (paskirtis). Transporto objektai. Infrastruktūra ir jos objektas. Infrastruktūros valdytojas ir naudotojas. Infrastruktūros nuosavybė. Transporto sistemos valdymas. Transporto veiklos užtikrinimas. Transporto teikiami privalumai. Transporto neigiamas poveikis. Transporto funkcijos. Reikalavimai keliami transportui. Transporto uždavinys, esmė, produkcija. Transportinė paslauga. Transportinės paslaugos kokybės teorija. Galima teigti. Kokybės samprata. Kokybės aspektai. Transporto kokybės rodikliai. Transportinės paslaugos nauda. Transporto reikšmės istorinis pokytis ir transporto efektyvumo didinimo būdai. Gamybos modelių istorinė kaita. Transporto reikšmės pasikeitimas. Pagrindinė pokyčio priežastis. Transporto reikšmės ir svarbos šalies ūkiui pavyzdžiai. Ką sąlygoja tokia transporto svarba visam šalies ūkiui? Transporto efektyvumo didinimo būdai. Transportas kaip sistema sistemos komponentai. Sistema, atvira/uždara sistema. Priežastys, kodėl transportas yra atvira sistema. Transporto sistemos struktūra. Transporto sistemos lygiai. Transporto sistemos aplinka (sistemą veikiantys veiksniai). Išoriniai veiksniai. Geografiniai/gamtiniai veiksniai. Ekonominiai veiksniai. Technologiniai veiksniai. Socialiniai kultūriniai veiksniai. Politiniai veiksniai. Transporto sistemą įtakojantys subjektai. Daugialypės aplinkos poveikio pasekmė.

Kaip galėtumėte apibrėžti transportą? Kokius kriterijus pritaikytumėte transporto klasifikavimui ir kaip suklasifikuotumėte transportą pasinaudodami šiais kriterijais? Kaip apibrėžtumėte transporto veiklą? Kas jūsų manymu sudaro transportą (kokie elementai reikalingi, kad vyktų transportinė veikla ir ką tie elementai turėtų užtikrinti?) Infrastruktūros objektai. Infrastruktūros savininkas, valdytojas ir naudotojas. Transporto sistemos valdymo ypatumai ir problematika.

Transporto viešąjį administravimą vykdo: Vyriausybė; Susisiekimo ministerija; Savivaldybių institucijos.

Transportas ir jo reikšmė ūkiniams bei fiziniams subjektams (transportas kaip paslauga, jo esmė, uždavinys, produkcija ir produkcijos ypatumai).

Transporto privalumai ir trūkumai; Transporto funkcijos; Reikalavimai keliami transportui; Transporto uždavinys, esmė ir produkcija; Transportinės paslaugos teorija; Transportinės paslaugos kokybės problematika; Transporto nauda.

Teikti reikiamų apimčių bei kokybės paslaugas; būti ekonomišku (mažinti tarifus); trumpinti vežimo trukmę; išlaikyti tikslius vežimo grafikus nepaisant nepalankių veiksnių; užtikrinti vežamų krovinių saugumą; užtikrinti eismo saugą bei ekologiškumą.

Esant integruotam požiūriui į kokybės koncepciją, teigiama, kad visi produktai bei paslaugos turi tiek materialią tiek nematerialią kokybės išraišką. Transportas priskiriamas paslaugų sektoriui, bet visgi turi ir nemažai savybių būdingų materialiam produktui. Dėl šios priežasties transporto kokybė yra sudaryta iš dviejų dalių: a) pirminės kokybės susijusios su fiziniu prekių transportavimu, bei b) antrinės kokybės, susijusios su pridėtinės vertės sukūrimu transportinės paslaugos vartotojui.

Gamybos „modelių“ istorinė kaita ir šios kaitos iššūkiai įmonėms; Transporto reikšmės pokytis ir šio pokyčio priežastys; Transportinio efektyvumo didinimo būdai.

  • MS PowerPoint 879 KB
  • 2016 m.
  • 60 puslapių (1944 žodžiai)
  • Raimondas
  • Transporto sistema ir jos aplinka
    10 - 7 balsai (-ų)
Transporto sistema ir jos aplinka. (2015 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-sistema-ir-jos-aplinka.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:33
×