Transporto sistema JAE


Paveikslėlių sąrašas. Įvadas. Vandens transportas. Jūrų uostai. Jebel ali jūrų uostas. Abra - tradicinė arabų valtis. Oro transportas. Tarptautinis dubajaus oro uostas. Tarptautinis al aino oro uostas. Tarptautinis fudžeiros oro uostas. Tarptautinis ras al chaima oro uostas. Tarptautinis al maktumo oro uostas. Tarptautinis abu dabio oro uostas. Tarptautinis šardžos oro uostas. Automobilių keliai, jų kategorijos. Miesto transportas. Greitkelis. Metro. Saugumas. Faktai. Išvados. Pav E 11 kelias (Sheikh Zayed Road).

Krovinių gabenimas Emyratuose yra labai populiarus dėl ypatingos ekonominės ir geografinės šalies padėties. Jungtiniai Arabų Emyratai yra tarptautinių santykių centras Eurazijoje ir Afrikoje, todėl šiuo metu Emyratai - svarbus tarptautinis ekonominis centras ir tikras "rojus komercininkui". Verslo ir tarptautinės prekybos plėtrai palankias sąlygas sudaro išvystyta transporto infrastruktūra, palankūs įstatymai užsienio prekybai, palyginti maži, taip pat galimybė rasti vietos turguje norimą prekių partiją už gerą kainą,

Sparti transporto sistemos plėtra Arabų Emyratuose didėle dalimi prisidėjo prie to, kad šioje šalyje pastaraisiais dešimtmečiais ypač išaugo turistų paklausa. Pailsėti verslo tikslais atvažiuoja milijonai turistų iš viso pasaulio. Dėl savo greito ir palankaus judėjimo 2009 rugsėjo pradžioje buvo pradėtas eksploatuoti pirmasis metro Dubajuje, nes JAE patyrė spartų gyventojų skaičiaus augimą, keliai dideliuose miestuose tapo pilni mašinų, dėl ko susidarydavo dideli kamščiai. Visa tai verčia plėtoti geležinkelių sistemą šalyje, didinti viešojo transporto pajėgumus, kuris turėtų sukelti kelių ir transporto infrastruktūros spartų plėtojimą. Atsižvelgiant į tai, numatoma: 2015 atidaryti metro Abu Dabis mieste; 2017 atidaryti metro Šardžoje.

Įgyvendinant šiuos ambicingus transporto projektus išleista milijardai JAV dolerių. Šiuo metu vietos valdžios institucijos stengiasi motyvuoti vairuotojus naudotis besivystančio metro paslaugomis.

JAE turi daug uostų, bet ne visi skirti keleiviniams laivams priimti, nes jų pagrindinis dėmesys - krovinių pervežimai. Kai kurie iš uostų vis dar atviri turistams, bet tik kruizams. Ormūzo sąsiauris nuo antikos laikų vaidino išskirtinį vaidmenį Dubajuje ir visame Indijos vandenyną, nes jis yra patogus ir saugus uostas valtims ir laivams atplukdyti iš Persijos įlankos, ar Afrikos ir Indijos uostų.

Miestai turintys uostus: Dubajus, Adžmanas, Fudžeira, Abu Dabis, Chor Fakanas, Šardža, Džebel Ali, Ras al Chaima, Um al Kuvainas. Vien Dubajuje yra trys dideli uostai - Hamriya, Rašidas ir Jebel Ali. JAE devynių uostų teritorijoje sukurta laisvos ekonomikos zona, siekiant pritraukti užsienio investicijas į jūrų transporto infrastruktūros plėtra,

Didžiausia pasaulyje dirbtinis giliavandenis uostas, įsikūręs netoli Dubajaus, Jungtiniai Arabų Emyratai teritorijoje. Anksčiau Jebel Ali buvo nedidelis pakrantės miestas, įsikūręs 40 kilometrų į vakarus nuo Dubajaus JAE sostinės.

1970m. pabaigoje šioje vietoje buvo dykuma, JAE patvirtino projektą, susijusį su didžiausiu pasaulyje dirbtinio uosto kūrimu istorijoje. Dauguma pakrovimo ir iškrovimo uosto zonos skirtos konteinerių gabenimui. 1970m., šioje didžiulėje teritorijoje, 40 kvadratinių kilometrų uoste dirbo tik 4 bendrovės, turinčios nedidelį kiekį krovininių kranų. Uostą valdanti šeima Al Maktoum investavo daug pastangų, siekiant pritraukti į Jebel Ali didelės prekybos įmonių ir bendrovių. Viena iš strategijų buvo - laisvosios prekybos zonos sukūrimas „Jebel Ali Free Zone (JAFZ)“. Tai davė rezultatų, todėl 2006, Jebel Ali buvo įregistruota apie 6300 kompanijų iš maždaug 100 šalių, pats darbuotojų skaičius pasiekė 100 tūkstančių žmonių.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 1266 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2738 žodžiai)
  • Akvilė
  • Transporto sistema JAE
    10 - 2 balsai (-ų)
Transporto sistema JAE. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-sistema-jae.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:47
×