Transporto sistema kursinis darbas


Transporto sistema kursinis darbas.


Darbo tikslas: Išanalizuoti sandėlio/terminalų struktūrą, jo svarbą logistikos sistemoje. Susipažinti su terminalo zonomis, jose naudojama saugojimo ir krovos įrangą, atlikti reikiamus skaičiavimus.

Pateikti krovos įrangos teorijos sąvoką, paskirtį, bei klasifikaciją ir apibūdinti rodiklius;

Atvirieji sandėliai- tai atviri plotai, tinkami sandėliuoti tiems kroviniams, kurie dėl oro įtakos nepraranda kokybės. Tai geležies rūdos, metalo laužo, žvyro ir kitos saugyklos.

Uždarose keliaaukščiuose sandėliuose yra įrengti kroviniams kelti liftai;

Uždarieji vienaaukščiai sandėliai yra aukšti (maždaug iki 8 m aukščio) didelio ploto pastatai. Juose gali būti įrengtos lentynos ( stelažai);

Uždarieji sandėliai su aukštomis lentynomis – tai aukšti ( daugiau kaip 12 m aukščio) vienaukščiai pastatai.Lentynoms gali būti pritaikyta pastatą laikanti konstrukcija arba atskira tvirtai į betoną įmontuota konstrukcija. Paprastai sandėliai su aukštomis lentynomis naudojami tik stambesnių gabaritų kroviniams sandėliuoti.

Išeinantis srautas nulemia būtinybę atlikti krovinių paskirstymo (rūšiavimo ir komplektavimo), jų paruošimo vežimui ir galutiniam vartojimui, bei pakrovimo į transporto priemones darbus. [3]

Krovinys – atitinkamas prekių kiekis , sudėtas į transporto priemonių talpyklą ir gabenamas iš pradinio į paskirties punktą [3].

Suverstinius krauti ir iškrauti galima suverstinai, t.y. gali kristi iš aukščio, vertinami pagal apimtį ir masę, pavyzdžiui smėlis, molis ir t.t.

Padidintos masės (nuo 250 kg, o ritininiai – nuo 500 kg iki 30 tonų);

Vidutinių partijų ( nuo 5 iki 30 tonų );

Racionalizuoti sandėlio ( terminalo) veiklą.

Europoje plačiai paplitusios europinio standarto paletės. Jų matmenys 1200x800x166mm. Jos yra naudojamos visose pramonės šakose [3].

Krovos darbai sandėlyje yra skirstomi į pakrovimo ir iškrovimo operacijas:

pakrovimas – krovinio patalpinimas į transporto priemonę [3].

Biriems kroviniams (grūdų krautuvai ir pan.)

Ilgalaikio saugojimo zonoje bei dirbančią krovos fronte įranga mes pasirinkome elektrinį krautuvą. Elektriniai krautuvai – tai kėlimo transportavimo mašinos su ratine važiuokle, hidrauliniu krovinių paėmimo- kėlimo mechanizmu. Visi krautuvo mechanizmai varomi nuolatinės arba kintamosios elektros srovės varikliais. Elektros varikliai maitinami akumuliatorinių baterijų teikiama energija. Krautuvai gali dirbti patalpose ir atvirose aikštelėse. Mūsų pasirinkto krautuvo kėlimo aukštis 4,750m; įrangos plotis 1,18m; įrangos apsisukimo spindulys 1,98m.

Saugiam ir našiam krautuvų darbui tinkamiausia yra kieta lygi asfalto arba betono grindinio ( grindų) danga, kurios nuolydis neviršija 10%. Įvažiavimui į sandėliu arba ant rampų daromų pakylų nuolydžiai, taip pat neturi viršyti 10%.

Krautuvų manevringumas priklauso nuo jų matmenų, važiuoklės konstrukcijos, mažiausio posūkio spindulio. Dažniausiai naudojami krautuvai turi keturis arba tris atraminius ratus. Kiekviena iš šių važiuoklių konstrukcijų turi savo privalumų ir trūkumų [7].

Įrangą, naudojamą transportavimui tarp sandėlio zonų, mes pasirinkome elektrinį vežimėlį. Jis skirtas transportuoti padėklus arba surinkti užsakymus. Elektriniai vežimėliai – naudojami krovinių paėmimui, vežimui ir sandėliavimui parduotuvėse, sandėliuose ir kitose ankštose patalpose, kuriose krautuvais dirbti neįmanoma. Vežimėliai, kaip ir krautuvai, turintys ratinę važiuoklę, varomi nuolatinės srovės elektros varikliais, turi hidraulinį krovinio kėlimo mechanizmą. Energiją elektros variklių maitinimui tiekia baterijos [7].

Stelažai yra įvairaus aukščio. Paprasčiausias stelažas yra 2 m standartinio aukščio. Toki stelažą galima prikrauti be pagalbinių priemonių. Stelažams, kurių aukštis siekia 8 m, sukrauti reikia kopėčių arba krautuvų. Sujungus keletą paprastų stelažų, gaunamas aukštas stelažas. Tokiems stelažams sukrauti reikia specialiu laiptu arba keltuvu.

kroviniai juda kartu su judančiais stelažais (pvz., judamieji stelažai);

kroviniai juda gabenimo priemonėmis (pvz., arba pakabinamuoju keliu) [8].

  • Lietuvių kalba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 477 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (3943 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurgita
  • Transporto sistema kursinis darbas
    10 - 4 balsai (-ų)
Transporto sistema kursinis darbas. (2016 m. Sausio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-sistema-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 18:59
×