Transporto sistema


Autobobilių. Transportas. Geležinkelio transportas. Vandens transportas. Oro transportas. Vamzdynu. Transportas. Transporto šaka Lietuvoje. Transporto šakos valdymas. Transporto priemonės. Terminalai.

šiuolaikinių automobilių kūrimas prasidėjo tada, kai 1768 m. Tikrasis anglų inžinierius

Bėgiai gaminami iš plieno, o anksčiau buvo mediniai. Sudaro du plėniniai bėgiai, pakloti vienas nuo kito numatytu atstumu lygaus atramio paviršiaus.

1.vidiniai ir tarptautiniai krovinių srautai. 2. Geografinės šalies ar regiono ypatybės. 3. Istorinės aplinkybės.

Vandens keliai iki garlaivių atsiradimo buvo naudojami daugiausia medienos plukdymui.

Pirmieji statiniai Klaipėdos uoste buvo pastatyti XVIII a 1796 .prie Klaipėdos užutėkio ant Kuršių marių įlankos kranto buvo pastatytas 18 m.aukščio švyturys, kuris 1820 metais buvo pastatytas iki 25 m.aukščio. Pirmieji laivasraigčiai buvo dvimenčiai, vėliau atsirado

Naftotiekis, tai įrenginių kompleksas naftai ir jos produktams tiekti iš gavybos arba perdirbimo vietos į naudojimo arba perpylimo punktus (geležinkelio ar vandens transporto terminalus).

Per Lietuvą pirmasis naftotiekis “Polockas – Biržai – Ventspilis” nutiestas 1968 m.

Vietiniai ir vidutinio tolumo vežimai – krovinius veža vienas vairuotojas vienu automobiliu.

Surenkamų krovinių siuntų vežimas-kroviniai į terminalą gali būti atvežami paprastais bei tolimojo vežimo automobiliais, sukomplektuoti iš daugelio siuntų.

Krovinių kaupiklis- jo pagrinda sudaro rampa, kuriuos aukštis atitinka automobilio grindų aukštį.

Mažesnis už vagoninės ir smulkesnės siuntos-platformos išilgai vagonų garantuoja lengvą krovinių iškrovimą, pakrovimą ir rūšiavimą.

1 – tanklaivis; 2 – plūduriuojančios žarnos; 3 – tvirtinimo jungtys; 4 – švartavimo lynas; 5 – plūduras; 6 – povandeninės žarnos; 7 – povandeninis naftotiekis; 8 – kolektroius

Keleivinės transporto priemonės –autobusai yra pagrindinė visuomeninio transporto priemonė. Krovininės transporto priemonės-standžios konstrukcijos transporto priemonę sudaro: traukos įtaisos ir krovininė talpą sujungti į vieną. Autofurgonai-didelis transporto priemonių diapazonas. Atviro tipo krovininiai automobiliai-nebijanti atmosferinių poveikių. Savivarčiai-naudojami biriems produktams vežti. Autoplatformos-vežti konteineriams, medienai arba paketams. Autotisternos-dideliu gabaritu vežti. Savaime išsikraunantys automobiliai-vežti grūdams, cementui.

Variklių tipai: 1. Elektrinis variklis – naudoja energiją iš išorinio elektros tiekimo šaltinio. 1830-1867 m. M. faradėjus sukūrė variklius ir tramvajus, troleibusus ir alektrinius geležinkelius.2. vidaus degimo varikliai – tinkami nedideliems automobiliams ir ekonomiški.

1787m. anglas Reinoldas nuliejo metalinės juostas ir pritvirtino prie medinių bėgių. Vežimėlis riedėjo greičiu ir bėgių nebereikėjo dažnai taisyti. G. Stefonsunui išradus garvežį, reikėjo sparčiai tobulinti bėgius, nes jie buvo nepatvarūs, lūždavo.

Dauguma krovinių vežimų yra generaliniai. Labiausiai efektivu ir logiška krovinius vežti maršrutiniais traukiniais. Geležinkelio išradėjai G. Stefonsunui išradus garvežį, reikėjo sparčiai tobulinti bėgius, nes jie buvo nepatvarūs, lūždavo.

Pirmąją dantračių geležinę kelio liniją 1812 m. JAV įrengė Blekinsopas, nes jam atrodė, kad paprasto lokomotyvo ratų ir bėgių sukibimo neužtenka. 1950 m. Europoje garo trauka pradėta keisti į šilumvežius ir elektrovežius. Šilumvežiai yra dviejų tipų; dyzeliniai-elektriniai ir su hidrauline pavara. Šilumvežiuose su elektrinė pavara įrengti dyzeliniai varikliai gaminti energijai, kuri vėliau naudojama paprastiems elektrovarikliams. Šilumvežis su hidraulinė transporto pavara, atvirkščiai, ratus suka padedamas įrenginio, vadinamo hidrotransformatoriumi ir atliekančio tas pačias funkcijos.

Variklių tipai: 1.garo variklis-1950 m šilumvežiai ir elektrovežiai. 2. Elektrinis variklis – naudoja energiją iš išorinio elektros tiekimo šaltinio.

Variklių tipai: 1.Reaktyviniai varikliai – sudaro cilindras su kompresoriumi priekyje ir reaktyvinė turbina užpakalinėje dalyjama į stūmoklinę ir reaktyvinę. 2.Turbinos – dviejų tipų: laisvos-srovinės ir reaktyvinės arba kombinuotos.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (3525 žodžiai)
  • Martynas
  • Transporto sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Transporto sistema. (2013 m. Spalio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 15 d. 08:42
×