Transporto statiniai


Įvadas. Gyvūnų atbaidymo būdai. Apsauginės tvorelės. Požeminės gyvūnų pralaidos. Virš kelio iškeltos gyvūnų pralaidos. Literatūros sąrašas.


Vystantis technologijomis vystosi ir viskas aplink mus, ne išimtis ir automobilių keliai, jie tampa vis modernesni, galimybės darosi vis didesnės. Atsiradus didesnėms galimybėms atsiranda ir didesni poreikiai , tokie kaip komfortabilumo derinimas su laiku, žmonės iš taško A į tašką B patekti nori vis greičiau, tiesiami keliai su daug didesniu leistinu greičiu, vietovemis kuriose kažkada buvo neįmanoma įsivaizduoti kažkokio autotransporto nutiestos magistralės, automobilių srautai tik didėja, tačiau vietos kurią galima panaudoti srautų sumažinimui tiek nera. Taigi tiesiant naujus kelius dažniausiai reikia kirsti gamtos vietas kur yra daug gyvunijos, kaip ir žmonės taip ir gyvunai keliauja, migracijos ar prasimaitinimo tikslais. Ir jiems taip pat reikia kirsti kelius ir kartais įvyksta susidūrimai, kurie gali būti labai skaudūs. Ypač su didelių gabaritų gyvūnais. Ir viena pagrindinių užduočių tiesiant naujus kelius ir remontuojant esamus kaip išvengti tokių susidūrimų?

Sprendimų yra labai daug nuo apsauginių tvorelių iš abiejų kelio pusių, požeminių ir virš kelio pastatytų gyvunū pralaidų iki garsinių nubaidymo sistemų. Tačiau net ir tokie sprendimai ne visada pasiteisina ir ne vietoje įrengti neretai neduoda jokios naudos.

plešriųjų gyvūnų iškamšos su kartais viduje įmontuotais garsiakalbiais per kuriuos yra skleidžiamas tam plėšrūnui būdingas skleisti garsas. Tokios priemonės imamasi dažniausiai orientuojantis į būtent kažkokios vienos rūšies gyvūnus arba gyvūnų grupes. Kaip tai veikia? Beveik visos žoliaedžių gyvūnų rušys turi naturalių priešų, kurių vengimas yra natūralus instinktas, ir jei vietovėje yra didžiuliai kiekiai kažkokios gyvūnų rūšies individų tereikia išsiaiškinti kokio plėšrūno labiausiai vengia bei jį padėti į rizikingiausias vietas.

Kitas būdas taip pat susijas su plėšriaisis gyvūnais tačiau tai dažniausiai yra naudojama oro uostuose. Tai yra dresuotų dažniausiai plėšriųjų paukščių laikymas oro uosto teritorijoje, jie nubaido arba sumedžioja paukščius kad šie nepatektų į lektuvų variklius ir jų nesugadintų. Tačiau patys yra tiek apmokyti kad nepakliūtų į minėtų lektuvų variklius.

Šie du metodai nera paplitę musų kraštuose t.y. rytų europoje, nes pas mus nera didelės įvairovės plėšrūnų todėl ir gyvūnų savisaugos instinktai yra kiek kitokie.

  • Transportas Namų darbas
  • Microsoft Word 2882 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2157 žodžiai)
  • Aivaras
  • Transporto statiniai
    10 - 8 balsai (-ų)
Transporto statiniai. (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-statiniai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 18:58
×