Transporto taršos įtaka kelio aplinkos komponentams


Įvadas. Oro tarša pekelėse. Kelių aplinkos dirvožemio tarša. Teršalų poveikis žoliniams augalams. Transporto taršos įtaka vandens ekosistemoms. Išvados. Literatūros sąrašas.

Vidaus degimo variklių išmetamųjų dujų sudėtis priklauso nuo degalų sudėties bei kokybės, variklio techninės būklės ir veikimo režimo. Automobilių transporto deginiuose esti apie 200 cheminių junginių, iš kurių daugelis kenksmingi orui, biosferai. Tai anglies monoksidas, azoto oksidai, angliavandeniliai, aldehidai, suodžiai ir kt. Gi atmosferą teršia ne vien automobilių transporto deginiai, bet ir variklių karterių dujos, iš karbiuratoriaus garuojantys angliavandeniliai, į aplinką iš degalų bako patenkantys angliavandeniliai. Karterio dujos yra net nuodingesnės už degimo dujas. Kuo daugiau išdilęs variklio cilindro mazgas, tuo daugiau susidaro karterio dujų.

Kasmet gausėjantys miesto transporto srautai sukelia daugybę ekologinių problemų: plečiasi akustinio diskomforto zonos, teršiamas dirvožemis, oras ir paviršiniai vandenys. Iš išvardytųjų aplinkos komponentų mažiausiai tirta paviršinio vandens telkinių būklė dėl transporto poveikio.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (2424 žodžiai)
  • Kristina
  • Transporto taršos įtaka kelio aplinkos komponentams
    10 - 2 balsai (-ų)
Transporto taršos įtaka kelio aplinkos komponentams. (2014 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-tarsos-itaka-kelio-aplinkos-komponentams.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 14:55
×