Transporto terminalai ir sandėliai


Terminalo paskirtis. Krovos vienetas. Terminalo zonos. Kelių transporto terminalai. Gelezinkelio transporto terminalai. Automobiliu transporto terminalai. Geležinkelių transporto terminalai. Kelias terminalas traukos priemones. Terminalų paskirtis. Transporto terminalas.

Įvadas. Sandėliai ir terminalai. Terminalo samprata, jo reikšmė transporto sistemoje bei logistikoje ir atliekamos funkcijos. Sandėlio samprata, jo reikšmė transporto sistemoje bei logistikoje ir atliekamos funkcijos. Sandelio zonos, jų funkcijos ir srautų judėjimas terminale. Terminalų zonos ir jų pagrindinės funkcijos. Zonos skirtos iškrovimo darbams. Krovinio priėmimo zona. Ilgalaikio saugojimo zona. Siuntų formavimo zona. Išsiuntimo zona. Terminalo zonų išsidėstymo schema. Srautų intensyvumo terminale paros metu skaičiavimas. Srautų judėjimo terminaluose schema. Krovos vienetas ir krovos įranga. Krovos vienetas. Krovos vieneto samprata, jo paskirtis ir suformavimas. Krovos vieneto parametrų skaičiavimai. Krovos įranga. Krovos įrangos samprata ir paskirtis, apibūdinantys rodikliai ir klasifikacija. Krovimo įrangos parinkimas. Krovinių saugojimas stelažuose. Krovinių saugojimo stelažuose teorija. Stelažinio saugojimo ypatumai/tikslingumas. Stelažų tipai ir jų taikymo galimybės. Stelažo parinkimas. Krovinių saugojimo stelažuose skaičiavimai. Krovos fronto rodiklių skaičiavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiais laikais transportas yra neatsiejama šalies ekonominio vystymosi dalis. Per pastarąjį laikotarpį transporto atliekamos funkcijos pasiekė aukštesnį lygį, Nuo pagalbinės gamybinės šalies ūkio funkcijos tapo pagrindiniu jų vystymosi ir augimo veiksniu, išsiplėtė jo veiklos apimtis. Dabar transporto veikla apima ne tik krovinių, keleivių, bagažo vežimą, bet ir transporto infrastruktūros plėtrą bei priežiūrą. Kalbant apie transporto infrastruktūrą būtina paminėti jos komponentus: kelius, sandėlius, terminalus, riedmenis ir traukos priemones. Norint užtikrinti greitą, saugų, efektyvų paslaugų vykdymą turi būti gerai išvystyti sandėliai bei terminalai. Būtent šie komponentai gerina atskirų transporto rūšių tarpusavio sąveika – skatina intermodalumą.

Bendras projekto tikslas – išsamiau susipažinti su transporto terminalų ir sandėlių funkcionavimo technologija, atskirų terminalo/sandėlių zonų veikla, technologiniuose procesuose naudojama įranga, bei kai kuriais terminalo/sandėlio technolosusipažinti bei atlikti atskirų terminalo/sandėlio zonų planavimui reikalingus praktinius skaičiavimus.

Susipažinti su terminale/sandėlyje naudojamos įrangos funkcionavimu, bterminalas – sudėtingas funkcinis bendros transporto sistemos elementas, kuriame sąveikauja įvairių rūšių transportas. Jis dirba pagal bendrą technologiją, yra tam tikras techninių priemonių kompleksas, garantuojantis šią technologiją.

Terminalas – punktas, kur baigiasi vienos transporto rūšies kelias ir prasideda kitos. Beveik visi maršrutai turi mazgus, kur viena transporto rūšis pakeičiama kita. Uostas paprastai laikomas laivų terminalu, tačiau iš esmės jis yra ir geležinkelių, kelių ir vamdviejų arba daugiau transporto rūšių transporto mazgas su šiomis sąveikos schemomis (be vamzdynu tvienos transporto rūšies transporto mazgas (jūrų, geležinkelių, upių, kelių, oro), sąveikaujantis su kitomis transporto rūšimis.

  • Microsoft Word 1336 KB
  • 2012 m.
  • 35 puslapiai (6298 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Transporto terminalai ir sandėliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Transporto terminalai ir sandėliai. (2011 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-terminalai-ir-sandeliai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 04:33
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo