Tranzistorinė kontaktinė uždegimo sistema


Įvadas. Tranzistorius. Tranzistoriaus veikimo principas. Tranzistorinė kontaktinė uždegimo sistema. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.

Ateityje yra yra norima, ir dabar eksperimentuojama degųjį mišinį uždegti lazerio spinduliu.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti kas yra tranzistorius, kaip jis veikia ir kaip jis sudarytas. Tai pat išsiaiškinti kaip veikia

Tranzistoriai sudaryti iš trijų puslaidininkių sričių, pagal jų išsidėstymą jie skirstomi taip: p-n-p ir n-p-n. Tranzistoriai turi tris išvadus, kurie vadinami baze (pagrindas), emiteriu (išsiusti), ir kolektoriumi (surinkti).

Pagal veikimo principą tranzistorių galima palyginti su rėle. Bazės grandinė atitinka valdymo grandinę, o kolektoriaus grandinė jungimo grandinę.

Tranzistorius praleidžia srovę, kai panaikinamas užtvarinis sluoksnis tarp bazės ir emiterio. Tranzistorius atsidaro, kai bazės ir emiterio grandine teka srovė (tranzistoriaus efektas).

Tranzistoriaus privalumai:

Mechaninis pertraukiklis (kontaktinė pora) baterinėse, kontaktinėse tranzistorinėse ir kontaktinėse tiristorinėse uždegimo sistemose. Formuoja uždegimo momentą kontaktų atsidarymu (plakyuku K). Trūkumas – signalo nestabilumas.

Kai pertraukiklis P atviras, tranzistorius T uždarytas, per uždegimo ritės pirmąją apviją srovė neteka. Užsidarius kontaktams, tranzistorius atsidaro, dabar per pirminę apviją tekant srove, magnetiniame lauke kaupiama energija kibirkščiai. Vėl atsidarius kontaktams srovė nutrūksta. Nykstant magnetiniui laukui, antrinėje apvijoje indukuojama aukštoji įtampa. Kibirkšties sudarymo veiksmų eiga yra analogiška daugumai uždegimo sistemų.

  • Microsoft Word 2345 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (785 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolis
  • Tranzistorinė kontaktinė uždegimo sistema
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tranzistorinė kontaktinė uždegimo sistema. (2015 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/tranzistorine-kontaktine-uzdegimo-sistema.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:04
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo