Tranzistoriniai stiprintuvai projektas


Tranzistoriniai stiprintuvai. Analoginiai stiprintuvai, jų klasifikacija. Stiprintuvų klasifikavimas. Stiprintuvų charakteristikos ir parametrai. Tranzistorinis įtampos stiprintuvas. Stiprintuvo veikimo principas. Tranzistorius darbo taškas. Skiriamieji kondensatoriai. Darbo taško stabilizavimas. Darbo taško nustatymas. Schema su neigiamuoju gįžtamuoju ryšiu. Išvados. Stabilizuotas įtampos stiprintuvas. Stiprintuvo įtampos stiprinimo koeficientas.


Stiprintuvas yra aktyvusis keturpolis. Pagal aktyviojo elemento tipą skiriami stiprintuvai su dvipoliais tranzistoriais ir stip­rintuvai su vienpoliais arba lauko tranzistoriais. Klasifikavimo pilnatvei paminėtini ir lempi­niai stiprintuvai. Pagal signalo amplitudę skiriami tiesiniai silpnųjų signalų stiprintuvai ir netiesiniai arba galios didelės amplitudės signalų stiprintuvai. Pagal paskirtį stiprintuvai dalijami į įtampos, srovės ir galios stiprintuvus. Šiuose stip­rintuvuose yra skirtingi signalo šaltinio vidaus varžos rs ir stiprintuvo įėjimo varžos rIN santy­kiai, o taip pat stiprintuvo išėjimo varžos rIŠ ir apkrovos varžos RA santykiai. Įtampos stiprin­tuvuose rs  rIN , rIŠ  RA . Srovės stiprintuvuose rs  rIN , rIŠ  RA . Galios stiprintuvuose rs  rIN , rIŠ  RA , nes galią stiprinsim, jei stiprinsim ir įtampą, ir srovę.

Pagal stiprinamo signalo dažnių spektrą skiriami nuolatinės srovės stiprintuvai ir kin­tamosios srovės stiprintuvai. Nuolatinės srovės stiprintuvai stiprina signalus, kurių spektre yra nuolatinė dedamoji arba nulinis dažnis. Aukščiausias šių stiprintuvų stiprinamas dažnis gali būti labai įvairus: arba visai žemas – viso labo keli kilohercai, arba dešimtys ar net šimtai me­gahercų. Kintamosios srovės stiprintuvai būna plačiajuosčiai ir siaurajuosčiai arba selektyvūs. Plačiajuosčių stiprintuvų pralaidumo juosta f yra tos pačios eilės dydis, kaip vidutinis pralai­dumo juostos dažnis fvid . Selektyvių stiprintuvų pralaidumo juostos plotis f yra daug mažes­nis dydis už vidutinį pralaidumo juostos dažnį, dažniau vadinamą rezonansiniu dažniu frez. Plačiajuosčiai stiprintuvai būna skirti harmoninių arba impulsinių signalų stiprinimui; priklau­somai nuo to jie apibūdinami skirtingais parametrais.

  • MS PowerPoint 304 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1289 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ernestas
  • Tranzistoriniai stiprintuvai projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Tranzistoriniai stiprintuvai projektas. (2017 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/tranzistoriniai-stiprintuvai-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:54
×