Tranzistorių veikimo elektronikos įtaisuose modeliavimas


Elektronikos įtaisų namų darbas. Darbo tikslas. Darbo užduotis. Sutrumpinta užduotis. Darbo rezultatai. Darbo aptarimas. Naudota literatūra.

Išmokti kompiuteriu modeliuoti elektronikos įtaisų ir elementų veikimą. Susipažinti su įtaisų ir dvipolių tranzistorių pagrindiniais parametrais bei išsiaiškinti jų prasmes.

1. Pasirinkti iš interneto arba radijo mėgėjams skirtų žurnalų elektronikos įtaiso principinę elektrinę schemą su nurodytais elementų tipais ir nominalais, sudarytą iš 3–6 tranzistorių. Sumodeliuoti ją kompiuteriu, naudojant  Electronics Workbench arba jai analogišką programą, ir pateikti namų darbo tekste.

2. Išsamiai aprašyti schemos paskirtį, veikimą, tranzistorių paskirtis bei jų darbo režimus.

3. Išmatuoti schemos ir tranzistorių parametrus bei pagal gautus rezultatus apskaičiuoti tranzistorių stiprinimo koeficientus.

4. Aptarti schemoje naudojamų tranzistorių dažnines savybes, oscilogramomis iliustruoti, kaip schemos ir tranzistorių veikimas priklauso nuo virpesių dažnio.

nustatyti schemos ir tranzistorių paskirtį, nustatyti darbo režimus, tranzistoriaus stiprinimo koeficiantus ir iliustruoti veikimą priklausomai nuo skirtingų dažnių.

Mano pasirinkta EĮ namų darbų tiriamoji schema yra iš internetinio puslapio. Schemos pavadinimasyra „Solar Garden Light“, jos principinė schema pateikta 1 paveiksle.

Saulės baterijos celė generuoja apie 0,4V- 0,6V įtampą. Šioje schemoje yra naudojama 8 celių saulės baterija, kuri generuoja apie 3,2V ir 50mA ryškioje saulės šviesoje. Sujungus saulės bateriją su 1,2V akumoliatoriu per 1N4004G diodą, grandinei pateikiama 8mA srovė.

  • Elektronika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 298 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1225 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ringaudas
  • Tranzistorių veikimo elektronikos įtaisuose modeliavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Tranzistorių veikimo elektronikos įtaisuose modeliavimas. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/tranzistoriu-veikimo-elektronikos-itaisuose-modeliavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 10:57
×