Trąšos ARVI praktikos ataskaita


Vidinė ir išorinė įmonės komunikacijos struktūra. Vidinė komunikacija. Išorinė komunikacija. Duomenų apdorojimo priemonės. Tradicinių ir elektroninių dokumentų rengimo tvarka. Biuro ir informacinių technologijų įrangos panaudojimas.

ARVI įmonių grupė daugiau nei 15 metų dirba trąšų gamybos srityje. „Arvi fertis“ – viena didžiausių Lietuvoje trąšų gamybos ir ekspedijavimo geležinkeliu įmonių, produkcija aprūpinanti kelis šimtus ūkių Lietuvoje. Maždaug pusę įmonėje pagaminamų trąšų eksportuojanti į kaimynines šalis – Latviją, Estiją bei Lenkiją, taip pat – į kiek tolimesnes Europos rinkas: Daniją, Kroatiją, Rumuniją, Slovėniją, Švediją, Vokietiją.

Trūkumai: atskaitomybė funkcinių padalinių vadovams, komunikavimo problemos. Nepaisant to, įmonės darbuotojų teigimu, komunikacija tarp visų struktūrinių padalinių yra glaudi dėl ARVI grupės IT skyriaus įdiegtos bendros elektroninio pašto, susirašinėjimo programos.

Gamybos direktoriaus pareigos: tikslas organizuoti ir kontroliuoti trąšų gamyklos ir žemdirbių aptarnavimo centrų darbą, rūpintis gamybos modernizavimu, inovacijų diegimu, dalyvauti veikloje, susijusioje su išradimų kūrimu, projektavimu, konstravimu, konsultavimu ir kitais tyrimais įvairių rūšių trąšų kūrimo srityje.

„Arvi fertis“ tikslai – kurti ir gaminti išskirtinių trąšų formulių produktus, kurie leistų gauti efektyviausią rezultatą dirbantiems žemės ūkio sektoriuje, tuo pačiu užtikrinant visapusišką naudą įmonei bei visuomenei.

Technologijos – Technologijos nuolatos tobulėja, tad norėdama išlikti konkurencinga, įmonė keičia savo įrangą nauja. Siekiant, kad būtų pasiektas optimalus rezultatas, darbuotojai turi žinoti kaip ja naudotis bei saugos reikalavimus.

Žmogiškieji ištekliai – UAB Arvi fertis darbuotojus bandoma motyvuoti pirmiausiai kuriant gerą atmosferą įmonės viduje. Laikomasi nuostatos, kad kuo geriau darbuotojas jausis savo darbe, tuo geresni bus jo darbo rezultatai. Tuo nuolatos rūpinasi personalo skyrius. Už gerus rezultatus darbuotojai yra skatinami piniginėmis premijomis. Įmonė skatina savo darbuotojus ketvirtinėmis bei penktąja premijomis. Metų pradžioje darbuotojai išsikelia sau tikslus visiems metams. Kiekvieną ketvirtį peržiūrima kaip darbuotojams sekasi siekti užsibrėžtų tikslų. Jei viskas vyksta pagal planą, darbuotojui skiriama jo atlyginimo dydžio premija.

Organizacijos struktūra – UAB ,,Arvi fertis” dirba 116 darbuotojų. Įmonės organizacinė valdymo struktūra yra funkcinio tipo, kurioje 8 (finansų, komercijos, pardavimo, trąšų gamyklos, statybų, Lietuvos projektų, užsienio projektų, bendrųjų reikalų) struktūriniai padaliniai yra paskirstyti pagal vykdomas funkcijas.

Politiniai/teisiniai veiksniai. Pasaulyje. Didžioji dalis strateginių žaliavų yra importuojamos iš Rusijos. Dėl 2014 metais vyraujančių įtemptų santykių tarp Rusijos ir ES šalių, bet kokie pokyčiai, susiję su prekybos ribojimu, gali padaryti įtaką trąšų gamintojams. Nepaisant to, WTO nesiima jokių priemonių dėl dvejopų gamtinių dujų kainų taikymo panaikinimo (Fertilizers Europe, 2012). Būtent dėl to ne Europoje esančios trąšų gamintojai turi konkurencinį pranašumą. Europoje. Iki 2020 metų ES vykdo Bendrąją žemės ūkio politiką, kurios metu ūkininkams yra skiriamos subsidijos trąšoms įsigyti (ES, 2014). Tai yra teigiamas veiksnys, galintis iki nurodyto laikotarpio padidinti trąšų paklausą Europos rinkoje. Tačiau neramumą kelia ES trąšų rinką reglamentuojančio akto (EB) 2003/2003 peržiūrėjimas. Tiekiamų rinkai trąšų įstatymo pokyčiai gali lemti įmonių trąšų gamybos ir tiekimo pasikeitimus Lietuvoje. 2012 metais nenumatytame Lietuvos Respublikos Seimo (toliau LRS) posėdyje buvo priimtas tiekiamų rinkai trąšų reglamentas, kuriame griežtai apibrėžti importuojamų trąšų kokybės reikalavimai (LRS, 2012). Ribojantis atvežamas trąšas įstatymas galiojo nepilnai 2 metus - 2014 metais dėl Europos Komisijos pastabų (konkurencijos apribojimo), buvo paskelbtas negaliojančiu (Lietuvos Respublikos Vyriausybė, 2014). Šio įstatymo nutraukimo padarinių tiksliau identifikuoti dėl statistinių duomenų trūkumo neįmanoma, tačiau UAB ,,Arvi fertis” įmonės vadovų teigimu, ilguoju laikotarpiu dėl pigesnių importuojamų trąšų padidės konkurencija.

  • Microsoft Word 114 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3268 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Trąšos ARVI praktikos ataskaita
    10 - 6 balsai (-ų)
Trąšos ARVI praktikos ataskaita. (2015 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/trasos-arvi-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 13:45
×