Trąšu įtaka augalams, aplinkai ir žmogui


Kas yra dirvožemis ? Teigiama trąšų įtaka augalams. Neigiama trąšų įtaka augalams. Teigiama trąšų įtaka aplinkai. Neigiama trąšų įtaka aplinkai. Teigiama trąšų įtaka žmogui. Neigiama trąšų įtaka žmogui. Filmukas apie trąšas. Išvados. Literatūra.

Trąšos – medžiagos, kurios įterptos į dirvą, gerina augalų  augimą ir vystymąsi.

Dar XIX amžiuje mokslininkai išsiaiškino daugumą cheminių elementų, be kurių augalai negali augti ir derėti, ir, kad azoto, fosforo ir kalio augalams reikia daug didesnių kiekių nei kitų elementų. Todėl augalų mitybos tyrimuose didžiausias dėmesys buvo skiriamas būtent šiems elementams. Trąšų pramonė buvo plėtojama, siekiant patenkinti azoto, fosforo ir kalio trąšų poreikį. .

Norint , jog augalas augtu gražus ir atneštu mum naudos, jam reikia labai daug įvairių cheminių elementų ( kalio, fosforo ir t.t ) . Tai yra įvairių cheminių junginių , kurių nėra tiek daug dirvožemyje. Tam reikalingos trąšos. Jos prisotina dirvožemį trūkstamais elementais.

Būtina , kad augalai gautų pakankamai trąšų tam tikru santykiu. Augalų negalima pertręšti. Tada juose kaupiasi trąšų likučiai, teršiamos dirvos.

Dirvožemis gauna lengvai skaidomų organinių medžiagų, todėl suintensyvinamas mikroorganizmų dauginimasis ir funkcinė veikla.

Ilgai tręšiant vien mineralinėmis trąšomis, kinta dirvožemio mikroorganizmų rūšių sudėtis, suintensyvėja toksinus sintetinančių mikrobų aktyvumas, dirvožemis rūgštėja, gausėja toksinus gaminančių mikromicetų .

Prieš kelis dešimtmečius buvo beatodairiškai tręšiami laukai. Dėl fosfatų ir nitratų smarkiai padidėjo dirvos ir gretimų vandens telkinių tarša.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1543 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (560 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabriel
  • Trąšu įtaka augalams, aplinkai ir žmogui
    10 - 2 balsai (-ų)
Trąšu įtaka augalams, aplinkai ir žmogui. (2015 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/trasu-itaka-augalams-aplinkai-ir-zmogui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 11:51
×