Trečiasis Reichas skaidrės


Trečiasis Reichas. Pokario respublikos krizė. Tvirta ranka išgelbės šalį! Führer Adolf Hitler. Demokratiškai išrinktas diktatorius. Totalitarizmo gniaužtuose. A. Hitleris su savo žmona Eva Braun. Teroras kaip valdymo priemonė. Mano pasiūlymai.

Besibaigiant Pirmajam pasauliniam karui, Vokietijoje kilo revoliucija,nuvertus monarchiją. Šalis paskelbta respublika .Vokietija išgyveno ganėtinai sunkų laikotarpi , kuomet šalis neteko dalies teritorijų ir visų kolonijų, apribota karinė galia slėgė reparacijos. Hiperinfliacija paskatino kainų šuolį. Duonos kaina 1923m. siekė 201 milijardo markių už kilogramą. Prasidėjusį ūkio kilimą Vokietijoje,sužlugdė pasaulinė ekonomikos krizė.

Vokiečių nacionalsocialistų darbininkų partija (nacistai)skelbė, jog siekia suderinti nacionalizmo ir socializmo idėjas, todėl ir pasivadino nacionalsocialistais. Iškalba garsėjančio Adolfo Hitlerio nacistai nepripažino demokratijos,parlamentinio valdymo ir sakė,kad tik tvirta tautos vado valdžia išgelbės šalį. Nacistų rasinė ideologija skelbė,tautos nuolat kovoja dėl išlikimo ir išlieka tik pažangesni ir stipresni.

A.Hitleris mane, kad vokiečiams būtina „gyvybinė erdvė“- kuo didesnė gyvenamoji teritorija .Tad reikalavo visas vokiečių gyvenamas žemes sujungti į Didžiąją Vokietiją, turėti kolonijų,atšaukti grobikiškas Vokietijai Versalio taikos sąlygas. Tautos priešais paskelbti komunistai ir žydai. Kovai su jais nacistai paskelbė smogikų būrius – SA (sukarinta nacių organizacija). Nacių vėliavos būdavo raudonos ,kurių viduryje baltame apskritime puikavosi partijos simbolis- svastika.

Skurde ir chaose esanti šalis 1923m.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 635 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (556 žodžiai)
  • Urtė
  • Trečiasis Reichas skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Trečiasis Reichas skaidrės. (2014 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/treciasis-reichas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:44
×