Trečiojo pasaulio šalių raida


Istorijos skaidrės. Trečiojo pasaulio šalių raidos ypatumai. Miglė Dulkytė ir Martyna Varslavėnaitė 2B. Trečiuoju pasauliu dažnai vadinamos buvusios kolonijos. Demografinis sprogimas- staigus gyventojų pagausėjimas. Jį lėmė keli veiksniai 1. sumažėjo mirtingumas dėl pigių naujoviškų vaistų. Gamtos apsauga. Daugelyje Trečiojo pasaulio šalių plėtojosi žemės ūkis. Miškai kertami ne tik dirbamos žemės plotams plėsti. Ekonomika. Daugelis Trečiojo pasaulio šalių daug lėšų. Milijonai jaunuolių gauna aukštuosius išsilavinimus. Politika. Nuolatinis reiškinys kariniai perversmai ir karinės diktatūros. Afrikoje savo nusikaltimais. Lotynų Amerikoje nuo. Daugiausia tautinių ir religinių konfliktų yra Afrikoje. Trečiasis pasaulis ir Vakarai. Vakarų valstybės yra Svarbiausios Trečiojo pasaulio šalių prekybos ir kultūrinių mainų partnerės. 1978m. - Islamo revoliucija Irane (kilo dėl fundamentalistų. Klausimai. Šaltiniai Istorijos knyga Vikipedija. Kada prasidejo demografinis sprogimas? Kodel Trečiojo pasaulio šalyse yra naikinami miškai? Ar pasiteisino Trečiųjų šalių mėginimas industrializuoti valstybes. Pagriskite. Kodėl valdžia išsimokslinusiems inteligentams sukuria įvairių nereikalingų pareigų ir juo įdarbina. Kam didelę dalį pinigų skiria Trečiosios šalys? Kokių šalių kova turėjo didelę įtaką Trečiųjų šalių politikai? Kur yra daugiausiai tautinių ir religinių konfliktų? Dėl ko Vakarų valstybėms naudingos Trečiosios šalys? Kada įvyko islamo revoliucija Irake? Ką vadiname Trečiuoju pasauliu?


Trečiuoju pasauliu dažnai vadinamos buvusios kolonijos. Trečiojo pasaulio sąvoka atsirado XX a.6deš, atsilikusioms šalims, nepriklausančioms socialistinei sistemai, apibudinti. Šalys priklausančios trečiajam pasauliui: visos Afrikos šalys, Centrinės ir Pietų Amerikos šalys, Azijos šalys, išskyrus Japoniją ir Izraelį ir Okeanijos šalys, išskyrus Australiją ir Naująją Zelandiją.

Daugelyje Trečiojo pasaulio šalių plėtojosi žemės ūkis. Kur plėtojami dirbami laukai- naikinami miškai, kur gyvulininkystė- ištrypiama žolė, kuri ilgainiui neatauga, ganyklos tampa dykumomis. Tai labiausiai pastebima Sacharos prieigose.

Miškai kertami ne tik dirbamos žemės plotams plėsti,bet ir eksportui, kurui. Miškų plotai katastrofiškai mažėja net tankiai apgyvendintose vietose, tokiose kaip Indija, Pietryčių Azija, Lotynų Amerika. Išnykus miškams, gyvulininkystės plotus pavertus dykumomis, nyksta laukinė gyvūnija, tokia kaip tigrai, liūtai ar drambliai.

Daugelis Trečiojo pasaulio šalių daug lėšų, pasiskolintų iš Vakarų valstybių ir jų privačių bankų,skyrė industializacijai. Tačiau tik kelios iš jų, tokios kaip Indija, Brazilija, Taivanas, Singapūras, sėkmingai sukūrė produktus, kurie konkuruoja pasaulio rinkoje. Tačiau nepaisant laimėjimų, pasiskolintų pinigų palūkanos yra didelės, paskolas gražinti darosi neįmanoma, maža to, šios šalys, neturėdamos lėšų, perka įvairiausią karinę techniką dėl staiga kylančių karų.

Milijonai jaunuolių gauna aukštuosius išsilavinimus, tačiau neranda darbo.

  • Istorija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Valerija
  • 30 puslapių (620 žodžių)
  • Istorijos skaidrės
  • MS PowerPoint 2405 KB
  • Trečiojo pasaulio šalių raida
    10 - 10 balsai (-ų)
Trečiojo pasaulio šalių raida. (2015 m. Gegužės 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/treciojo-pasaulio-saliu-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:15