Trečiojo pasaulio šalių raidos ypatumai


Trečiojo pasaulio. šalių raidos ypatumai. Trečiuoju pasauliu dažnai vadinamos buvusios kolonijos. Gyventojų skaičius nuo XXa. Vidurio, kai prasidėjo ,,demografinis sprogimas“, didėjo labai greitai. Demografinis sprogimas. Jį lėmė keli veiksniai 1. Sumažėjo mirtingumas dėl pigių naujoviškų vaistų. Gamtos apsauga. Daugelyje Trečiojo pasaulio šalių plėtojosi žemės ūkis. Miškai kertami ne tik dirbamos žemės plotams plėsti,bet ir eksportui, kurui. Ekonomika. Daugelis Trečiojo pasaulio valstybių daug dėmesio skyrė pramonei kurti ir pamiršo žemės ūkio poreikius. Industrializacija buvo vykdoma skolinantis pinigus iš Vakarų valstybių ir jų privačių bankų. Didelė Trečiojo pasaulio šalių bėda- valdininkų korupcija piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, kyšininkavimas, valstybinių lėšų grobstymas. Baisi Trečiojo pasaulio šalių nelaimė – ginklavimasis ir karai. Politika. Nuolatinis reiškinys kariniai perversmai ir karinės diktatūros. Afrikoje savo nusikaltimais. Žanas Bokasa. Kova tarp ssrs ir jav. Daug įtakos turėjo kova tarp SSRS ir JAV. Lotynų Amerikoje nuo. Tautinia religinia konfliktai. Daugiausia tautinių ir religinių konfliktų yra Afrikoje. Trečiasis pasaulis ir vakarai. Vakarų valstybės yra Svarbiausios Trečiojo pasaulio šalių prekybos ir kultūrinių mainų partnerės. 1978m. - Islamo revoliucija Irane (kilo dėl fundamentalistų, reikalaujančių grįžti prie tradicinių gyvenimo formų) 1979m.


Nuolatinis reiškinys: kariniai perversmai ir karinės diktatūros. Dauguma jų dar labiau pablogino situaciją. Daugelis diktatorių įvedė terorą, vykdė žudynes. Lotynų Amerikoje XX a. 8deš. tuo labiausiai pasižymėjo A. Pinočeto.

Daug įtakos turėjo kova tarp SSRS ir JAV. 7ajame deš. paskelbė kuriančios socializmą. Afrikos šalys- Egiptas, Alžyras, Gana, Gvinėja, Malis, Birma ir Sirija- Azijoje. Angoloje, Mozanbike, Etiopijoje, Afganistane kilo didelis pasipriešinimas, kuris peraugo į pilietinius karus. Juose vieniems padėdavo JAV, kitiems SSRS.

Lotynų Amerikoje nuo 7ojo deš. pr. aktyviai veikė markistiniai partizanai (kovotojai už valdžią, būdami partizanais). Ten daugelis inteligentų ir studentų išeitimi laikė ginkluota kova, nes valdžia nesugeba pagerinti daugumos gyventojų varganos padėties ir sustabdyti visuomenės degradacijos.

1978m.- Islamo revoliucija Irane (kilo dėl fundamentalistų, reikalaujančių grįžti prie tradicinių gyvenimo formų) 1979m.- monarchija buvo nuversta.

  • MS PowerPoint 9273 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (549 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabija
  • Trečiojo pasaulio šalių raidos ypatumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Trečiojo pasaulio šalių raidos ypatumai. (2017 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/treciojo-pasaulio-saliu-raidos-ypatumai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 06:00
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo