Tremties ir partizaninės kovos atgarsiai


Tremties ir partizaninės kovos atgarsiai. Lietuvos partizanai – laisvės kovos karžygiai. Tremtinė - Nijolė Gaškaitė - Žemaitienė. Nijolės Gaškaitės- Žemaitienės laiškai iš lagerio. Biografija. Lageryje skaitytos knygos. Domėjimasis matytais filmais. Kūryba. Darbas siuvykloje, laukuose. Išvados.


Lankydama vos dešimtą klasę ji kartu su mokslo draugais ėmė kurti pagrindinę antisovietinę organizaciją. Šios moters laiškai, rašyti iš lagerio pateikia daug informacijos apie tuometinį gyvenimą Lietuvoje, apie tai, kaip gyveno, veikė jauni žmonės ir apie tai , kur jie atsidurdavo už savo veiksmus. Saugomi Pandėlio gimnazijos muziejaus archyvuose, N. Gaškaitės- Žemaitienės laiškai , kurie buvo rašyti tremtyje.

Nijolė Gaškaitė-Žemaitienė visuomet labai domėjosi kultūra, menu, knygomis. Tremtinė labai mėgo skaityti ir nors darbas tremtyje buvo pagrindinis dalykas, ji kiekvieną dieną stengdavosi nors truputį pabūti su knyga rankose. Skaitė įvairių autorių kūrybą. Labiausiai ji žavėjosi Romenu Rolanu ir Tomu Manu. Skaitydama užsienio autorių darbus galvojo ir apie Lietuvą.

Viena didžiausių pramogų ir poilsio būdų lageryje buvo rodomi filmai, kuriuos visada stengdavosi pamatyti. Vienas iš jų ,, Devynios vienerių metų dienos“, kurį peržiūrėjo daug kartų. Taip pat tremtyje buvo galimybė pasiklausyti radijo, tačiau Nijolei labiau patiko rimtesnė muzika, nei per radiją transliuojama muzika.

  • MS PowerPoint 3417 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (438 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Justė
  • Tremties ir partizaninės kovos atgarsiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Tremties ir partizaninės kovos atgarsiai . (2017 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tremties-ir-partizanines-kovos-atgarsiai.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 12:07
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema