Tremtinės gyvenimo istorija


Tremtinės gyvenimo istorija.


Gavusi šią užduotį nesitikėjau taip lengvai surasti žmogų kuris papasakotų apie savo patirtį tremtyje. Galbūt nemaniau jog tiek daug žmonių buvo paliesti šio skaudaus įvykio, tačiau garbingo amžiaus moteris, gyvenanti kitoje gatvės pusėje, mielai sutiko su manimi pasikalbėti.

Tremtis – tai žiaurus istorinis įvykis sujaukęs virš 100 000 tūkst. Lietuvių gyvenimus.

1945 m. šaltą balandžio mėnesio dieną Oną, jos 6 brolius ir seseris bei tėvus atvyko išvežti ginkluoti okupantai. Ona net nenumano kokiai partijai jie priklausė. Jie išvertė 13- metės Onos tėvus iš lovų ir nuvežė į Jurbarką prie buvusios Sinagogos aikštės. Jiems buvo leistina susikrauti tik svarbiausius daiktus, tačiau maistas į tai neįėjo. Ten juos išlaikė apie parą ir po to sukrovė į garlaivį, Nemuno pakrantėje, judantį Kauno link. Ši kelionė truko net 7 dienas! Jos metu ją sekantis botas ir pats garlaivis buvo pradėję skęsti. Atvykus į Kauną, Oną, jos šeimą, bei kitus tremtinius laikė už tam tikrų užtvarų savaitę laiko. Apart nuolatinio pažeminio jausmo, tremtiniams net nebuvo duodama valgyti. Netoliese gyvenantys miestiečiai jiems padėdavo išsimaitinti visą tą laiką. Kaune tremtiniai buvo sugrūsti į gyvulinius vagonus ir turėjo būti gabenami į Sibirą. Traukinio būklė buvo itin prasta; jame buvo daug plyšių pro kuriuos ėjo siaubingas šaltis. Būnant vis arčiau Sibiro, temperatūra krito vis labiau. Net nepasiekus Sibiro, traukinys staiga pakeitė kryptį Kazachstano link. Ona prisimena atsibudi ir jautusi kaip traukinys juda atgal. Pakeitus kryptį, jis važiavo be sustojimo. Oras pradėjo eiti vis šiltyn ir šiltyn (Temperatūra kartais siekė net 50 °C). Beje, ši kelionė truko net iki pusantro mėnesio. Onos manymu buvo ištremta apie 500 lietuvių.

Birželio mėnesį, nuvykus į vietą buvo matyti vien lygumomis, tiksliau medvilnės laukai. Būdama vos 13-os Ona ir kirti tremtiniai buvo išvaryti būtent į tuos laukus medvilnės rinkti.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1797 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Austėja
  • Tremtinės gyvenimo istorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Tremtinės gyvenimo istorija. (2019 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/tremtines-gyvenimo-istorija.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 26 d. 21:36
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema