Tremtis į Sibirą


Istorijos skaidrės. Tremtis į Sibirą. Žygimantas Mačius 7a. Birželio 14-ąją sukanka 70 metų nuo pirmųjų masinių trėmimų į Sibirą pradžios. Mirtis Sibire buvo išsilaisvinimas nuo skausmo ir bado. S Januta. „Maistas buvo ne kažin koks. Tikra laimė buvo skanauti kopūstų sriubos. Tremtiniams iš Lietuvos sibirietiški darbai atrodė kiek neįprastai. Vyras prisimena Sibire lietuvių susiėjimus pagal lietuviškus papročius būdavo švenčiami gimtadieniai ir vardadieniai. Žiauri statistika Vagonuose atsidūrė 556 kūdikiai iki vienų metų amžiaus. Informacijos šaltiniai.


Mirtis Sibire buvo išsilaisvinimas nuo skausmo ir bado, nuo sielvarto ir ilgesio... Lietuvių papročiu mirusiojo siela būdavo išlydima į kitą pasaulį labai iškilmingai, su malda, giesme. Sibiras, deja, tas apeigas sutrypė. Sibire mirusysis jau nieko nereiškė, kaip ir gyvas žmogus. Badas, su kuriuo tekdavo tremtiniams susidurti, tai ne vienintelis pavojus, kuris grėsė jų gyvybei. Tremtinių baisi kasdienybė būdavo šaltis, kuris Sibire dažnai siekdavo -40°C. Daugumai tremtyje gyvenančių žmonių tokios temperatūros buvo labai pavojingos sveikatai. Didžiausia tremtinių ir kalinių prisiminimų vertybė – jų autentiškumas, sąžiningas paliudijimas to, kas buvo, to, kiek žmogus gali iškęsti, kad toliau išliktų žmogumi. Visos patirtos skriaudos ir neteisybės netilpo, negalėjo tilpti ir gal niekada nesutilps tremtinių prisiminimų tomuose. Prisiminimai ir poezija – tai neįkainojamas tremtinių paveldas, kuris ligi šių dienų stulbina ir sukrečia skaitytoją. Amžinojo įšalo žemė belieka praeitis, bet ilgus metus sugrįžtanti sapnuose ir prisiminimuose tų, kuriems pavyko iš ten sugrįžti.

  • Istorija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Vykintas
  • 13 puslapių (1205 žodžiai)
  • Istorijos skaidrės
  • MS PowerPoint 792 KB
  • Tremtis į Sibirą
    10 - 3 balsai (-ų)
Tremtis į Sibirą. (2015 m. Sausio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/tremtis-i-sibira.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 11:54