Tremtis prezentacija


Tremtis. Kas yra tremtis? Tremtis - tai yra. Pirmieji tremimai Lietuvoje. Lietuvos gyventojų trėmimai. Gyvenimas tremtyje. Trėmimų lietuvių tautai padaryti nuostoliai prilygsta kalinių naikinimui sovietiniuose lageriuose. Pasakojimai. Politinis kalinys Stasys. Miegodavo ant gultų. Stasys Urbonas pasakojo. Galerija. Dainos apie tremtis. Filmai apie tremtį. Ledo vaikai Tarp pilkų debesų Misija sibiras Ekskursantė.


Tremtis - tai yra asmens ar tam tikros kategorijos asmenų išvarymas į kitą šalį arba kitą vietovę draudžiant sugrįžti arba gresiant įkalinimo ar mirties bausmei grįžimo atveju. Ištrėmimas kaip bausmės forma taikytas nuo seniausių laikų įvairiose kultūrose. Senovės Romoje sunkų nusikaltimą atlikę piliečiai galėjo kaip bausmę rinktis amžiną tremtį.

Lietuvos gyventojų trėmimai- tai buvo SSRS okupuotos Lietuvos gyventojų masinės deportacijos į Sovietų Sąjungos gilumą 1940–52. Buvo viena iš anksto suplanuotų, prilygstančių genocidui lietuvių tautos naikinimo priemonių.

Nuo 1941 m. birželio 14 d. iki 22 d. vykdyta viena didžiausių masinio trėmimo programų Lietuvos istorijoje – per keletą dienų iš Lietuvos išvežta apie 18 000 gyventojų. Būtent iš šios trėmimų bangos į Lietuvą grįžo 33,59 proc. ištremtųjų; 26,5 proc. žuvo tremties ir kalinimo vietose, o beveik 40 proc. tremtinių likimas nežinomas.

Iš viso nuo 1940 m. iki 1952 m. iš Lietuvos į Sovietų sajungą išvežta apie 275 tūkst. žmonių. Tremtyje iš jų išgyveno daugiau kaip du trečdaliai, o iki 1960 m. apie 80 tūkst. sugrįžo į Lietuvą.

Trėmimų lietuvių tautai padaryti nuostoliai prilygsta kalinių naikinimui sovietiniuose lageriuose.

Grįžusieji ir jų vaikai ilgą laiką sovietinės valdžios buvo diskriminuojami – neregistruojami, nepriimami į darbą, neleidžiama mokytis, apsigyventi ankstesnėse vietose.

  • MS PowerPoint 1093 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (542 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rapolas
  • Tremtis prezentacija
    7 - 2 balsai (-ų)
Tremtis prezentacija. (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/tremtis-prezentacija.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 08:26
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo