Trifazės, žvaigžde sujungtos grandinės tyrimas (2)


Darbo tikslas. Užduotis. Įrenginiai. Darbo eiga. Vektorių diagramos. Atitinkamų bandymų vektorių diagramos. Išvados.


Darbo tikslas – praktiškai išmokti jungti imtuvus žvaigžde trifaziame tinkle ir nustatyti galimus darbo režimus. Išmokti atlikti matavimus trifaziame tinkle ir skaičiuoti tinklo parametrus.

Keisdami imtuvų varžas nustatykite toliau nurodytas , , reikšmes ir atlikite tokius bandymus, o jų duomenis surašykite į 4.1 lentelę:

I bandymas – simetrinė apkrova su nuliniu laidu (jungiklis S įjungtas). , ;

II bandymas – simetrinė apkrova be nulinio laido (nekeisdami I bandyme buvusios apkrovos, išjunkite jungiklį S);

III bandymas – nesimetrinė apkrova su nuliniu laidu (jungiklis S įjungtas). , ;

IV bandymas – nesimetrinė apkrova be nulinio laido (nekeisdami III bandyme buvusios apkrovos, išjunkite jungiklį S);

V bandymas – nutrūkęs linijinis laidas (nutraukite iš ampermetro AC į ZC einantį laidą, o jungiklis S išjungtas). , , , ;

VI bandymas – įvairaus pobūdžio apkrova su nuliniu laidu (jungiklis S įjungtas). Fazėje A rezistoriui dar nuosekliai įjunkite kondensatorių bateriją ir keisdami varžų didumą bei kondensatoriaus talpą nustatykite .

Skaičiuodami galias atsiminkite, kad I – V bandymuose buvo tik aktyvioji fazių apkrova, o VI bandyme fazėje A buvo įjungta aktyvioji – talpinė apkrova.

Visiems bandymams nubraižykite vektorių diagramas, kuriose būtų nubraižytas ir neutraliojo laido srovės IN vektorius. Vektorių diagramas braižykite masteliu. Patikrinkite, ar grafiškai rasta neutraliojo laido srovė IN atitinka bandymo metu išmatuotą srovę.

  • Microsoft Word 353 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (954 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Trifazės, žvaigžde sujungtos grandinės tyrimas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Trifazės, žvaigžde sujungtos grandinės tyrimas (2). (2018 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/trifazes-zvaigzde-sujungtos-grandines-tyrimas-2.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 03:25
×