Trifazio transformatoriaus elektrinių parametrų apskaičiavimas laboratorinis darbas


Elektrotechnikos laboratorinis darbas. Trifazio transformatoriaus elektrinių parametrų apskaičiavimas.


Koordinačių ašis graduojame nuo nulio lygiomis padalomis. Mastelis pasirenkamas taip, kad brėžinys užimtu bent A5 formatą. Priklausomai nuo to, kokia transformatoriaus išorinė charakteristika(kiek ir kaiip jo antrinė įtampa priklauso nuo apkrovos jis gali būti naudojamas kaip jėgos ar specialusis transformatorius. Jėgos transformatorių antrinės įtampos nuuostoliai paprastai esti ne didesni kaip 10%, specialiųjų-keletą kartų didesni.

Šiuo atveju esti <10% tai transformatorius bus jėgos. Naudingumo koeficiento priklausomybė nuo apkrovos rodo, kokiame apkrovę diapazone transformatorius bus naudojamas ekonomiškiausiai.

Praktiškai transformatoriaus apkrova dažniausiai yra aktyvaus ar aktyvaus-induktyvauspobūdžio(apšv.lempos, kaitinimo krosnys ir varikliai , daugumos galingesnių transformatorių juos labiau apkrovus, antrinė įtampa šiek tiek sumažėja (mūsų atveju įtampa pakinta 8V). Tokiu atveju mūsų transformatorius yra aktyvaus-induktyvaus apkrovos.

Trifazio transformatoriaus elektrinių parametrų apskaičiavimas laboratorinis darbas. (2015 m. Gruodžio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/trifazio-transformatoriaus-elektriniu-parametru-apskaiciavimas-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:06