Trigerinių taškų masažas


Trigerinių taškų masažo apibūdinimas. Trigeriniai taškai. Veiksiai, įtakojantys trigerinių taškų atsiradimą. Trigerinių taškų išsidėstymas žmogaus kūne. Trigerinių taškų masažo technika. Trigerinių taškų masažo nauda. Literatūra.


Latentinis trigerinis taškas susiformuoja esant pastoviam mechaniniam raumenų pasikartojimui – struktūrinis neatitikimas:

Labai dažnai įtempimas atsiranda skaitant horizontaliai padėtą knygą, kuomet galvą laikome nuleidę;

Taip pat kalbant telefonu, ragelį petimi prispaudus prie ausies, kuomet įsitempia viena kaklo pusė.

Taigi, esant šiems veiksniams, kurie dažnai atrodo „nekalti“, tačiau taip pat daro didelę įtaką skausmui bei prailgina trigerinių taškų egzistavimą. Trigeriniai taškai suaktyvėja ir dėl to atsiranda skausmas bei kitoks diskomfortas, kurį panaikinti padeda trigerinių taškų masažas.

Galva. Paprastai jie susiformuoja šiek tiek už ausies ir po pakauškaulio gumburais;

Trigerinių taškų masažo atlikimas. Trigerinių taškų masažas atliekamas be aliejų taškinio masažo būdu. Pirmiausia paglostome kūno dalį, kurioje ieškosime trigerinių taškų ir juos masažuosime. Glostyti galima apimant daugiau kūno, kad susipažintume su masažuojamu kūnu ir galėtume tęsti darbą nepakenkiant masažuojamajam. Tuomet, kai kūnas paruoštas ieškome trigerinių taškų ir juos masažuojame taškiniu būdu. Suradę skaudžiausią vietą dažniausiai vienu ar dvejais pirštais spaudžiame trigerinį tašką 30-90s ir atleidžiame. Radę trigerinį tašką masažuojamojo asmens galime paklausti ar yra jaučiamas skausmas, jei skausmo nebus spaudžiamoje vietoje – rastas trigerinis taškas yra latentinis, o jei skausmas yra toje vietoje ir plintantis toliau – rastas trigerinis taškas yra aktyvus. Vėl paglostome, galime ir pamaigyti tą vietą, kurioje buvo trigerinis taškas ir dar kartą taikyti taškinį spaudimą tam pačiam trigeriniui taškui arba ieškoti kito trigerinio taško. Vienam trigeriniam taškui taškinį spaudimą atliekame 2 – 3 kartus ir pereiname prie kito. Taip galime masažuoti visus esančius trigerinius taškus.

  • Microsoft Word 2263 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1715 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Monika
  • Trigerinių taškų masažas
    10 - 3 balsai (-ų)
Trigerinių taškų masažas. (2018 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/trigeriniu-tasku-masazas.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 18 d. 17:38
×