Trimatė spauda


Trimatė Spauda 3D. Trumpai apie trimatę spaudą. Trimatė litografija. Tiesioginis liejimas. Tiesioginio liejimo metodas. Plastikas purškiamas siūleliais ir sluoksniai klojami vienas ant kito. Formavimas iš granulių. „RepRap “. Ateitis.

Atėjus skaitmeninei erai, atėjo ir kitoks suvokimas apie kai kuriuos prieš tai buvusius gan materialius dalykus. Nuotrauka vietoj juostelės ar atspaudo tapo failu. Muzikinis kūrinys atitrūko nuo plokštelės, kasetės ir kompaktinio disko ir taip pat tapo failu . Viskas, ką gali pavaizduoti kompiuterio monitorius ir išspausti garso plokštė, tapo failais, kuriuos įmanoma parsisiųsti. Tiesa, daugumą skaitmeninių dokumentų galima atsispausdinti. Labai panorėjus galima atsispausdinti visą knygą – ir nors ji nebus gražiai įrišta, ją bus įmanoma skaityti. Na, o elektroninis popierius pradeda po truputį naikinti ir knygų spausdinimo poreikį.

Deja, kartais pagalvoji, kad gerai būtų parsisiųsti ir kokią picą ar naujus batus. Bet tuomet prisimeni, kad, deja, tai dar neįmanoma. O gal įmanoma? Na, bent iš dalies? Nekalbu apie paslaugų ar prekių užsisakymą į namus, o tokį procesą: parsisiunti kokį nors batų failą, nusiunti jį į kažkokią kampe stovinčią dėžę ir išsiimi naujutėlaičius batus. Tokios „dėžės“ ir toks procesas jau egzistuoja ir vadinamas trimate spauda. Tiesa, su ja kažin kokių labai įmantrių gaminių nepasigamintumėte, bet per pastaruosius porą dešimtmečių juntama rimta pažanga šioje srityje ir yra netgi atvirojo kodo „pasidaryk pats“ tipo trimačių spausdintuvų.

  • Informatika Namų darbas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (1302 žodžiai)
  • Emilis
  • Trimatė spauda
    10 - 3 balsai (-ų)
Trimatė spauda. (2014 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/trimate-spauda.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:41
×