Triukšmas ir jo mažinimo priemonės


Triukšmo mažinimo priemonės. Triuksmo normavimas ir matavimas. Vibracijos mažinimo būdai. Triuksmo slopinimo ekranai. Triuksmo mazinimo budai. Triukšmo normavimas ir matavimas darbo vietose. Triuksmo normavimas. Akustinio triukšmo mažinimo priemonės. Triuksmas ir vibracija. Vibracijos normavimas.

Įvadas. Triukšmas, jo samprata. Triukšmo poveikis žmogui. Specifinis triukšmas. Nespecifinis triukšmo poveikis sveikatai. Tinitas. Poveikio profilaktika. Triukšmo monitoringas lietuvoje ir es. Triukšmo normavimas ir matavimas darbo vietoje. Triukšmo šaltinio pašalinimas. Triukšmo mažinimas šaltinyje. Kolektyvinės reguliavimo priemonės. Asmeninės apsaugos priemonės. Nuolatinė rizikos ir jos mažinimo priemonių stebėsena. Darbuotojų dalyvavimas. Teisės aktai. Triukšmo matavimas. Triukšmo parametrai. Akustinio triukšmo normavimas. Triukšmo slopinimo ekranai: jų konstrukcija, naudojamos medžiagos. Triukšmo sklaidos modeliavimo programos. Vibracija ir mažinimo priemonės. Vibracijų diagnostika ir šalinimas. Problemos su kuriomis susiduriama, galimos pasekmės. Pasekmių išvengimo būdai. Vibracijos mažinimo būdai ir priemonės. Vibracijos matavimas. Vibracijos parametrai. Vibracijos normavimas. Geležinkelio transporto keliamo triukšmo mažinimo priemonės. Skaičiavimai. Triukšmo lygio skaičiavimas. Triukšmą izoliuojančių gaubtų projektavimas. Triukšmo lygio gyvenamojo rajono pakraštyje skaičiavimas. Akustinio ekrano projektavimas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Plečiantis gamybai, didėjant transporto srautams, sparčiai plėtojantis ryšio priemonėms, kurios naudoja elektroninius įrenginius ir galingus spinduliuojančius į aplinką elektromagnetinius laukus, taip pat keičiantis atmosferos sudėčiai ir kosminiam spinduliavimui žmones bei gyvūniją vis labiau veikia ne tik užterštas oras, vanduo ir maistas, bet ir techninių procesų pakenkta aplinka. Šiuos procesus ir jų poveikį galima pavadinti aplinkos fizine technologine tarša. Tai dėl gamybinių technologinių procesų atsiradęs aplinkos poveikis, kuris tiesiogiai nesusijęs su kenksmingų medžiagų išmetimu. Didele įtaką daro vibracija, kurią sukelia judantys kūnai: kompresoriai, štampavimo staklės, sunkusis bei geležinkelio transportas, statybos darbai. Labai kenkia akustinis triukšmas, ypač nakties metu: miestuose - tai transporto triukšmas, netikėti, neįprasti garsai, netolygus triukšmo lygis. Žmogus akustiniam triukšmui labai jautrus. Vieno vato akustinės galios šaltinis l m atstumu gali sukelti 100 db viršijantį triukšmą, o tai jau neleistinas triukšmo lygis, galintis sukelti ląstelių protoplazmos kitimus.

Kursinio projekto tikslas apsaugoti gyvenamąjį rajoną, nuo šalia esančioje teritorijoje veikiančių šaltinių skleidžiamo triukšmo. Apskaičiuotam bendram triukšmo lygiui parinkti tinkamą akustinį ekraną, kuris leistų sumažinti esantį triukšmo lygi iki leistino šioje teritorijoje. Parodyti esančią situacinę padėtį bei pateikti suprojektuoto akustinio ekrano brėžinį. Akustinis ekranas parenkamas atsižvelgiant į efektyvumo bei ekonominius rodiklius.

  • Microsoft Word 3123 KB
  • 2012 m.
  • 39 puslapiai (8002 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Triukšmas ir jo mažinimo priemonės
    9 - 2 balsai (-ų)
Triukšmas ir jo mažinimo priemonės. (2012 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/triuksmas-ir-jo-mazinimo-priemones.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 05:45
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!