Triukšmas ir jo poveikis


Triukšmas ir jo poveikis. Muzikinis garsas,tonas. Triukšmas. Triukšmo šaltiniai. Garso slėgis. Kintantis triukšmas. Triukšmo sukeliami padariniai. Klausa. Triukšmo mažinimas. Tai įdomu!. Šaltiniai.

Harmoningai svyruojančio kūno sukeliamas garsas vadinamas muzikiniu garsu ar tonu. Gryną toną galime išgauti kamertonu. Fizikiniu požiūriu triukšmas nuo muzikinio garso skiriasi tuo, kad triukšmui nebūdingas apibrėžtas virpesių dažnis, taigi ir garso aukštis. Triukšmą sudaro skirtingų amplitudžių ir įvairaus dažnio virpesiai.

Žmogaus ausis jautriausia virpesiams, kurių dažnis yra apie 3500 Hz. Triukšmas kenkia sveikatai ,kai jis yra didesnis už 65 dB dieną ir 55dB naktį.

Triukšmas pažeidžiai žmogaus klausą; Triukšmas skatina streso hormonų išsiskyrimą; Triukšmas turi įtakos kalbos suvokimui ir neigiamai veikia mokymosi procese.

Klausantis per tankios muzikos, išryškėja šie požymiai: sunkiai suprantama kitų kalba; skambėjimas ir zvimbimas ausyse iškart pasiklausius muzikos; Išėjus iš patalpos, kurioje skambėjo garsi muzika , atrodo,kad kiti kalba prislopintu balsu.

Naudojant ausinukus, reikia laikytis kai kurių taisyklių: niekada nebandyti garsu ausinukuose blokuoti išorinio triukšmo; nenaudoti kitų stereosistemų ausinių; riboti klausymosi trukmę; nepamiršti,kad net ir nekenksmingas klausai triukšmas gali erzinti aplinkinius, trukdyti jiems miegoti ir ilsėtis.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 68 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (596 žodžiai)
  • Modesta
  • Triukšmas ir jo poveikis
    10 - 3 balsai (-ų)
Triukšmas ir jo poveikis. (2014 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/triuksmas-ir-jo-poveikis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:28
×