Triukšmo įtaka padarytų klaidų skaičiui


Triukšmo įtaka padarytų klaidų skaičiui. Metodika. Rezultatai. Rezultatų aptarimas. Išvados. Naudota literatūra.

Dėmesys žmogaus gyvenime atlieka labai svarbų vaidmenį. Žmogus dėmesio dėka sugeba suvokti jį supančią aplinką, mintis, elgesį ir jausmus. Dėmesys buvo pradėtas tirti net nuo devyniolikto amžiaus, tačiau iki šiol kyla daug klausimų ir nesutarimų dėl to: kas yra tas dėmesys, ar dėmesys ir sąmonė yra vienas ir tas pats, kokią įtaką dėmesys daro informacijos apdorojimui, kas yra tie „dėmesio resursai“, kuo skiriasi automatiniai apdorojimo procesai nuo dėmesio reikalaujančių (Martišius, 2008).

Dėmesio sąvoką yra sunku apibrėžti dar ir dėl to, kad ji apibūdina keletą aspektų ir atlieka nemažai funkcijų, tokių kaip psichikos koncentracija, budrumas, selektyvus dėmesys, paieškos, nuostatos ir aktyvacija (Martišius, 2008). Taigi dabartiniai psichologai išskiria ne viena dėmesį apibūdinančią sąvoka. Viena iš jų būtu tokia, kad dėmesys yra žmogaus psichikos veiklos kryptingumas ir sutelktumas tam tikru momentu į kokį nors realu ar įsivaizduojamą objektą. Visi dėmesio apibūdinimai yra gan panašūs, bet svarbiausi aspektai, kurie įeina į dėmesio sąvoka yra psichikos sutelktumas ir informacijos organizuotumas.

  • Microsoft Word 112 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1719 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Triukšmo įtaka padarytų klaidų skaičiui
    10 - 2 balsai (-ų)
Triukšmo įtaka padarytų klaidų skaičiui. (2013 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/triuksmo-itaka-padarytu-klaidu-skaiciui.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 18:19
×