Triukšmo poveikis žmogui ir triukšmo normavimas


Įvadas. Triukšmo poveikis žmogaus sveikatai. Specifinis ir nespecifinis poveikiai. Triukšmo sukeliamos ligos. Tiukšmo tarša. Aplinkos triukšmas. Triukšmo normavimas. Triukšmo lygio normavimas Lietuvoje. Triukšmo mažinimo priemonės. Išvados. Litratūros sąrašas. Priedai. 11.


Triukšmo daromas poveikis žmogui gali būti labai didelis. Galimos įvairios psichinės ir psichologinės ligos, emociniai sutrikimai, klausos sutrikimai. Todėl labai svarbu kontroliuoti triukšmo srautą, jį malšinti ar net vengti.

Darbo objektas – triukšmas darantis poveikį žmogui ir jo sveikatai ir triukšmo normavimas.

Darbo tikslas – išanalizuoti triukšmo poveikį žmogui ir jo sveikatai.

Triukšmo įtakos sveikatai dažnai nejaučiame ar paprasčiausiai net neįtariame, kad ligos priežastis yra būtent triukšmas, tačiau neretai gali būti pagrindinis veiksnys sukeliantis šias ligas:

Psichologines problemas. Žmonės gyvenantys triukšmingoje aplinkoje (arti oro uostų, geležinkelių, prie intensyvaus eismo gatvių) yra daug irzlesni. Triukšmas gali iššaukti agresyvumą, panikos priepuolius.

Klausos sutrikimai. Įrodyta, kad triukšmas silpnina mūsų gebėjimą aiškiai girdėti. Didelis triukšmas gali sukelti laikina ar visiška apkurtimą.

Norint išsaugoti savo sveikatą labai svarbu pasirinkti vietas, kuriose yra kuo mažiau triukšmo. Laisvą laiką skirti pasivaikščiojimams gryname ore (miške, palei vandens telkinius, parkuose). Taip pat stengtis darbo vietoje kiek įmanoma minimalizuoti triukšmo šaltinius. Jeigu darbas susijęs su triukšminga aplinka pasitelkti darbo saugos priemones: ausines, ausų kištukus, o po darbo dienos tiesiog pailsėti kuo tylesnėje aplinkoje.

Triukšmas neigiamą poveikį daro ne tik žmogaus sveikatai, bet ir aplinkai.

Gyvenamieji kambariai butuose, bendrabučiuose, pensionuose, globos namuose, poilsio namuose, viešbučiuose

remiantis triukšmo vertinimo rezultatais, imtis priemonių rizikai išvengti arba sumažinti;

nuolat stebėti ir peržiūrėti vietoje naudojamų triukšmo mažinimo priemonių veiksmingumą;

Išanalizavus triukšmo poveikį žmogaus sveikatai galime teigti, kad keliamas triukšmas daro neigiamą poveikį mūsų sveikatai ir gali sukelti tikrai sunkias ligas tokias kaip širdies sutrikimus, virškinimo trakto sutrikimus, klausos sutrikimus ar net apkurtimą.

Apžvelgus aplinkos triukšmą pamatėme, kad mūsų aplinkoje skleidžiami įvairūs garsai peraugantys į triukšmą taip pat yra aplinkos tarša, nes poveikis daromas ne tik žmonėms, bet ir jį supančiai aplinkai.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1755 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Triukšmo poveikis žmogui ir triukšmo normavimas
    8 - 1 balsai (-ų)
Triukšmo poveikis žmogui ir triukšmo normavimas . (2017 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/triuksmo-poveikis-zmogui-ir-triuksmo-normavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 14:33
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo