Triukšmo taršos kontrolė


Triuksmo tarsa. Garso tarša. Automobiline garso aparatura referatas. Automobiliu tarsa ir triuksmingumas. Fizines tarsos kursinio temos. Buitine tarsa referatas. Pramoninis triukšmas. Variklio triuksmas referatas. Triuksmas ir jo kontrole. Desimt skaidriu transportas triuksmas.

Saugos referatas. Įvadas. Triukšmo tarša. Triušmo poveikis žmogui. Triukšmo normavimas ir mažinimas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Triukšmo tarša (arba aplinkos triukšmas) – žmogaus veiklos ar mašinų darbo sukurtas triukšmas, kuris trikdo veiklą ar pusiausvyrą žmonių ar gyvūnų gyvenime. Dažna triukšmo taršos forma yra motorinio transporto triukšmas.

Pagrindinis aplinkos triukšmo šaltinis visame pasaulyje yra transporto sistemos, tiek motorinių transporto priemonių, tiek aviacinis bei geležinkelio linijų triukšmas. Vienas iš miestų planavimo uždavinių yra siekti minimalaus aplinkos triukšmo. Kiti triukšmo taršos šaltiniai yra biurų įranga, gamybinė įranga, statybos, įvairūs prietaisai, apšvietimo ūžimas, garso aparatūra.

Triukšmo tarša yra šalutinis techninės pažangos, technikos raidos, automatizacijos, mechanizacijos ir transporto produktas. Triukšmą kelia geležinkelių ir miestų tramvajų bildesys ir švilpesys, lėktuvų ir įvairios pramonės įmonių bei statybos technikos gaudesys ir dundesys, įvairiausių namų ūkio buities aparatų ūžesys. Pasaulio sveikatos organizacijos (pso) duomenimis, didžiausi triukšmo šaltiniai yra gatvės, autostrados, oro uostai, geležinkeliai, automobilių stovėjimo aikštelės, buitinis ir pramoninis triukšmas, komerciniai ir kariniai rajonai, šventės, ceremonijos, žaislai, ausinukai ir pan. Pagrindinis triukšmo šaltinis, dabar ne tik miestuose, bet ir kaimo vietovėse – automobilis. Jam tenka apie 80 % viso miestuose sukeliamo triukšmo.

Remiantis visuomenės sveikatos priežiūros centrų ir jų filialų duomenimis, aplinkos triukšmas kelia susirūpinimą mūsų šalyje. Kasmet vidutiniškai 10-15 proc. Daugėja gyventojų skundų dėl ramybės drumstimo, didžioji besikreipiančiųjų dalis nepatenkinti garsia muzika. Dėl buitinio triukšmo kasmet policijos pareigūnai surašo apie 8-10 tūkst. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 183 straipsnio „viešosios veiklos trikdymas“ pažeidimo protokolų.

Tokį triukšmą paprastai sukelia mus supantys triukšmo šaltiniai: 30 db – šnabždesys, girdimas 1 metro atstumu, lapų šnaresys; 50 db – lietus; 50-60 db – įprastinė kalba; 60 db – elektrinė barzdos skutimo mašinėlė; 80 db – durų, telefono skambutis; 85 db – sunkvežimis; 90 db – riksmas; 95-110 db – motociklas; 110 db – šūvis į orą; 140 db – lėktuvo variklis.

  • Sauga Referatai
  • 2012 m.
  • Ernesta
  • 12 puslapių (2891 žodis)
  • Saugos referatai
  • Microsoft Word 27 KB
  • Triukšmo taršos kontrolė
    10 - 1 balsai (-ų)
Triukšmo taršos kontrolė. (2012 m. Kovo 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/triuksmo-tarsos-kontrole.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:28