Triumph produkcijos populiarumas Ukmergės mieste


Marketingo tyrimų procesas. Marketingo tyrimų samprata. Marketingo tyrimų proceso etapai. Tyrimo metodika. TRIUMPH produkcijos charakteristika. Duomenų rinkimas. Atrankos būdo parinkimas. Apklaustųjų duomenys. Tyrimo rezultatų analizė. Išvados ir rekomendacijos. Literatūros sąrašas. Priedas. Priedas. Anketa. Priedas. Anketos suvestinė.


Darbo tikslas – atlikti UAB “Dvi draugės“ TRIUMPH produkcijos populiarumo tyrimą Ukmergėje.

Taigi pagrindinė tyrimo problema – ar populiarus TRIUMPH kaip prekės ženklas Ukmergėje?

Dauguma pirkėjų prekes renkasi kur kas atidžiau ir vis labiau taupo. Vis daugiau pirkėjų tampa itin jautrūs kainai, o prekės ženklais pažymėta produkcija jiems atrodo per brangi. Kadangi TRIUMPH prekės ženklas yra brangus, tai pagrindinė šio tyrimo problema – ar populiari TRIUMPH produkcija Ukmergėje?

Šiam tyrimui atlikti buvo pasirinktas asmeninės anketinės apklausos metodas. Šis metodas turi privalumų: administravimo paprastumas, standartizavimas, nesudėtinga duomenų analizė, galima lyginti duomenis tarp grupių. Apklausos metu gaunama konfidenciali informacija nieko neįtakojama, todėl duomenys geriausiai atspindi realias priežastis ir jų sprendimo būdus.

Ukmergės TRIUMPH parduotuvės populiarinimui nustatyti buvo atrinkti žmonės atsitiktine tvarka, kurie lankosi parduotuvėje.

Šiam tyrimui buvo paruoštos anketos ir dalinamos asmeniškai būtent parduotuvės lankytojams.

Apibendrinant visą turimą informacija, galima daryti išvada jog marketingo tyrimas yra labai sudėtingas ir daug pastangų ir lėšų reikalaujantis darbas. Šio darbo rezultatai tiesiogiai priklauso nuo to kaip gerai bus atlikta apklausa, surinkta bei išanalizuota informacija,apskaičiuotas rizikos faktorius,bei teisingai pasirinka darbo kryptis. Neįvertinus visų šių faktorių bus padaryta didele žala kiek finansiniu klausimų tiek verslo gerovės atžvilgiu.

Anketas prašiau užpildyti iš karto ir grąžinti jas atgal. Taip buvau tikra, kad jas atgausiu. Pateikus anketą, respondentui daviau šiek tiek laiko ją užpildyti, o paskui jis ją atiduodavo man. Anketas dalinau visiems į parduotuvę užėjusiems klientams.

Pagal resspondentų atsakymus galima spręsti, kad prekės ženklas TRIUMPH yra žinomas Ukmergės mieste labai gerai, nes nebuvo nei vieno atsakymo, kad respondentas niekada negirdėjo tokio prekės ženklo.

Kaip matome 6 paveikslėlyje, prekes klientės dažniausiai perka kelis kartus per metus (64 %), todėl galima manyti, kad dauguma atsakiusiųjų yra ištikimi TRIUMPH prekės ženklui. (27%) perka kartą per metus, kartą į mėnesį (4%), neperka (5%).

9 paveikslėlyje matyti, kad respondentai vertina TRIUMPH kaip geros kokybės produkciją. (50 %) respondentų prekės ženklą įvertino kaip kokybiškas produktas, kad patogu dėvėti (36 %). O gera reklama ir mada nėra svarbu vertinant prekės ženklą todėl atsakiusiūjų po (7%). Tai turbūt ir paaiškina, kodėl dažniausiai moterys apie TRIUMPH prekę sužino viena iš kitos, o ne kitais būdais.

Remiantis mūsų apklausos duomenimis, mes galime teigti, kad prekės ženklas yra žinomas Ukmergėje, ir įvertintas kaip geros kokybės. Nors ir dauguma klienčių apsiperka visuose miestuose, bet nemaža dalis lankosi ir Ukmergės parduotuvėje. Taip pat klientės lankysis ir ateityje parduotuvėje.

Atliekant tyrimą Ukmergės mieste buvo atliktas žvalgybinis tyrimas. Naudojamas duomenų rinkimo metodas – asmeninė anketinė apklausa, kurios metu buvo apklausta 21 respondentas.

Pritaikius šias žinias šiam darbui ir atlikus žvalgybinį tyrimą buvo nustatyta, kad UAB „Dvi draugės“ parduotuvė yra reikalinga ir TRIUMPH produkcija populiari Ukmergės mieste. Išanalizavus visus atsakymus pateiktus anketose galima teigti, kad klientes vertina prekės ženklo kokybę, patogumą, ir perka prekes įvairaus amžiaus, išsilavinimo bei uždarbio klientai.

  • Microsoft Word 146 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (4072 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Triumph produkcijos populiarumas Ukmergės mieste
    10 - 2 balsai (-ų)
Triumph produkcijos populiarumas Ukmergės mieste. (2018 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/triumph-produkcijos-populiarumas-ukmerges-mieste.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 06:55
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo